AKTUALNOŚCI

JAK WAKACJE, TO TYLKO W PŁOCKU!

Dawny gród Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego, który za czasów panowania tych władców pełnił rolę stolicy państwa, pełen jest tajemnic i historii mrożących krew w żyłach. Część z nich można poznawać latem podczas cyklicznych spacerów „Odkryj z nami Płock”. Wakacyjne wycieczki to okazja, by zajrzeć do miejsc zazwyczaj niedostępnych dla turystów. Miasto i jego okolice można poznawać także podczas wycieczek rowerowych,

SPACERY „ODKRYJ Z NAMI PŁOCK”

Udział w spacerach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów.
Miejsce spotkania z przewodnikiem: Stary Rynek przy ławeczce druha Wacława Milke, godz. 12.00

Harmonogram spacerów:
18 czerwca 2022 – Szlak Gotyku Ceglanego
26 czerwca 2022 – Płockie pomniki
3 lipca 2022 – Ignacy Łukasiewicz i X Wieków Płocka
10 lipca 2022 – Wystawa art déco i Galeria płocczan XX wieku
16 lipca 2022 – Średniowieczny Płock
23 lipca 2022 – Dzielnica żydowska i Muzeum Żydów Mazowieckich
7 sierpnia 2022 – Śladami W. Broniewskiego w Płocku
13 sierpnia 2022 – Znane Płocczanki. Płocka HERstoria
21 sierpnia – Miasto Bohater. Obrona Płocka 1920 roku

ZOBACZ TEŻ:
PŁOCK. KSIĄŻĘCE MIASTO-BOHATER
BAZYLIKA KATEDRALNA W PŁOCKU
CO HANS KLOSS ROBIŁ W PŁOCKU?
ZALEW SOBÓTKA W PŁOCKU 

Pomnik Zwycięskich Obrońców Płocka, fot. archiwum Urzędu Miasta Płocka

PŁOCK NA ROWERY

To akcja organizowana przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną skierowana do fanów dwóch kółek, realizowana w wakacyjne weekendy. Organizatorzy zapraszają wielbicieli aktywnego wypoczynku do spędzenia czasu w większym gronie rowerowych zapaleńców. Przewodnicy pokażą okolice Płocka z perspektywy szlaków rowerowych, przybliżą historię miejsc leżących na trasie rajdu i pokażą miejsca, w których poczuć można autentyczny kontakt z przyrodą. Można będzie poczuć, że Mazowsze wcale nie jest takie płaskie, jak się wydaje.

Harmonogram wakacyjnych rajdów rowerowych:
25 czerwca 2022 – Brudzeński Park Krajobrazowy
30 lipca 2022 – Gostyńsko-Włocławski Park Krajobrazowy
27 sierpnia 2022 – Nadwiślański Szlak Rowerowy

Szczegóły na www.turystykaplock.eu lub fb Płocki LOT

ZOBACZ TEŻ:
GOSTYNIŃSKO-WŁOCŁAWSKI PARK KRAJOBRAZOWY
BRUDZEŃSKI PARK KRAJOBRAZOWY. MAZOWIECKA SZWAJCARIA Z DUDKIEM

Brudzeński Park Krajobrazowy

MUZYCZNE CZWARTKI NA PŁOCKIEJ STARÓWCE

Również w tym roku Płocka LOT ożywi płocką starówkę koncertami organizowanymi w wybrane wakacyjne czwartki. Zapraszamy wielbicieli muzyki na żywo zawsze o godzinie 18 00 na Stary Rynek na wspólne uczty muzyczne.

Harmonogram koncertów:
30 czerwca 2022 – Tango – ulice miast
7 lipca 2022 – Muzyczna podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni
14 lipca 2022 – Tourklezz
21 lipca 2022 – Filmowo & musicalowo
4 sierpnia 2022 – PRLove
18 sierpnia 2022 – Festa latina
25 sierpnia 2022 – Muzyczne love story

FESTIWALE NAD WISŁĄ

Letnie miesiące są świętem dobrych dźwięków w naszym mieście. Nad Wisłą, w sąsiedztwie majestatycznych zabytków, w sercu miasta znajduje się plaża, która wielu fanom muzyki kojarzy się właśnie z festiwalami.

W tej niepowtarzalnej scenerii odbywają się co roku wyjątkowe imprezy muzyczne, podczas których miłośnicy różnych brzmień bawią się od zmierzchu do świtu, by w dzień cieszyć się odpoczynkiem i korzystać z licznych płockich atrakcji. Miasto zaprasza na Audioriver Festival z muzyką elektroniczną, hip -hopowy LECH Polish Hip-Hop Festival i zamykający sezon dużych letnich imprez Summer Fall Festival.

PÓŁMARATON I PŁOCK ZA PÓŁ CENY

Płocczanie kochają biegać i z roku na rok organizują coraz więcej imprez tego rodzaju. Największą jest Półmaraton Dwóch Mostów, który w tym roku odbędzie się 11 września. Nie jest to typowy bieg uliczny, gdyż jego trasa wiedzie po nawierzchni asfaltowej, bruku, płytach betonowych oraz po naturalnym podłożu, a uczestnicy biegną przez dwa płockie mosty.

Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku na ostatni weekend września zapraszamy turystów i Płocczan do wzięcia udziału w kolejnej edycji akcji „Płock za pół ceny”. W ten wyjątkowy weekend turyści i mieszkańcy cieszyć się będą ofertą kulturalną, rozrywkową i gastronomiczną po obniżonych o 50% cenach. Jesteśmy pewni, że będzie to wyjątkowy czas, podczas którego wielu turystów odkryje nasze miasto. To również doskonała okazja dla mieszkańców Płocka do przetestowania restauracji czy muzeów, których wcześniej nie odwiedzali.

tekst: Katarzyna Chojnowska

Facebook