Atlas Rowerowy – Mazowsze na rowery

Atlas Rowerowy - Mazowsze na rowery - MROT
Atlas Rowerowy – Mazowsze na rowery – MROT – kliknij w okładkę lub odnośnik obok, żeby pobrać przewodnik.

Drodzy Czytelnicy,

Wybór wycieczek rowerowych zebranych w atlasie nie jest w żadnej mierze przypadkowy. Znalazły się tu wycieczki dłuższe i krótsze, ambitne – dla wytrwałych i doświadczonych, oraz lekkie – rekreacyjne i dające nie więcej niż czystą przyjemność.

Wybraliśmy prawdziwe szlagiery rowerowego Mazowsza, ale zadaliśmy sobie także trud odkrycia, bądź przypomnienia ścieżek, o których mogliście nie wiedzieć. Dość powiedzieć, że pośród 25 wypraw przez Mazowsze powinna się znaleźć wycieczka na każdy nastrój i potrzebę, oraz na możliwości każdego z Was.

Prawdą jest, że 25 wycieczek rowerowych to zaledwie wierzchołek góry lodowej, jaką są szlaki rowerowe województwa mazowieckiego. Tych przybywa co roku, podobnie jak znakomicie przygotowanych ścieżek, które wyprowadzają nas z miast na zielone błonia. Prowadzą przez zapierające dech w piersiach parki krajobrazowe, nieopodal perełek mazowieckich zabytków i przez miejsca dla naszej historii po prostu ważne. Jesteśmy pewni, że wielu z Was, będzie zaskoczonych tym, jak blisko znajdują się miejsca zupełnie wyjątkowe – zwyczajnie, „na dystans rowerem”.

Bawcie się, inspirujcie i twórzcie własne warianty kolejnych wycieczek. Pomogą Wam w tym niniejszy atlas, wspaniały i praktyczny portal PTTK „Szlaki turystyczne Mazowsza” (mazowsze.szlaki.pttk.pl) czy strona ze świetnymi wyzwaniami, które opracowuje zespół Mazowiecki Gravel (mazowieckigravel.pl). Ponadto pamiętajcie, aby „jeździć z głową”. Nawet na leśnych duktach, bądź drogach o małym natężeniu ruchu
pozostańcie rozsądni, nie twórzcie sytuacji niebezpiecznych i dbajcie o towarzyszy podróży, szczególnie jeśli są to dzieci pod Waszą opieką.

Dobrej drogi!

Facebook