PODRÓŻE

PRAWDZIWA MAGIA NA FARMIE ILUZJI

Gdy twoje dziecko usłyszy nagle zew przygody i zapragnie być Indianą Jonesem, szalonym naukowcem, Calineczką lub każdą z tych postaci jednocześnie, nie zwlekaj ani chwili: pakuj kilka ciuchów na zmianę i mknij z całą rodziną do Mościsk koło Trojanowa. Nieważne, czy jedziesz z Warszawy, Lublina, Siedlec czy Radomia. Po kilkudziesięciu minutach znajdziecie się w miejscu, gdzie każdy młody amator przygód zrealizuje swoje marzenia, nawet te najbardziej zwariowane.

Kilka przykładów? Wyprawa tratwą i spotkanie z wielką anakondą. Poszukiwanie skarbów w starej kopalni złota. Błądzenie w labiryncie luster, wizyta w rezerwacie dzikich smoków lub wejście do bajkowego pałacu cieni. Na Farmie Iluzji, bo tak nazywa się to niezwykłe miejsce, znajduje się ponad 60 różnych atrakcji i nie wystarczy jedna wizyta, by poznać każdą z nich. A w czasie wakacji są jeszcze codzienne występy iluzjonistów! Tak, w lipcu i sierpniu Farma czynna jest codziennie i przyjmuje zarówno wycieczki, jak i turystów indywidualnych.

KRAINA CUDÓW

Farma Iluzji istnieje od ośmiu lat, a zdążyła już zebrać niemałą kolekcję nagród, poczynając od tytułu Najlepszego Produktu Turystycznego Mazowsza. Najważniejsze jednak są opinie odwiedzających, którzy chętnie wracają do Mościsk, ponieważ ich dzieci nie mają szans, by się tu nudzić, nawet jeśli jest to piąta wizyta z rzędu. Co roku pojawiają się nowe atrakcje, w tym sezonie jest to m.in. nowa papugarnia, do której można wejść, a także galeria iluzji 3D.

Najsłynniejszym budynkiem i symbolem Farmy jest oczywiście Chata Iluzji – domek unoszący się częściowo w powietrzu „dzięki” pękowi baloników. Kolejne niezwykłe konstrukcje to Tunel Zapomnienia, Muzeum Iluzji, Zakręcony Domek czy Labirynt Luster. Jedną z nowszych atrakcji jest Kopalnia Złota. Do podziemnych korytarzy dociera się prawdziwą górniczą windą, a celem wyprawy jest rozwiązanie tajemnicy zaginięcia przed laty grupy górników. To zabawa dla naprawdę odważnych amatorów przygód! Są też atrakcje wesołomiasteczkowe: karuzela, Drzewo Swobodnego Spadania oraz Kolejka Dragon czyli mini roller-coaster.

Podczas tegorocznych wakacji każdy dzień na Farmie to szansa zobaczenia występu znakomitego iluzjonisty. Swoje niesamowite umiejętności zaprezentują m.in. Pan Ząbek, Maciej Pęda, Damian Spętany oraz Marta Jasińska. Wszystkie atrakcje dostępne są w cenie biletu wstępu!

Jedyny w Europie park rozrywki, którego tematem przewodnim jest iluzja.

MAGIA NATURY I NAUKI

Mościska to niewielka miejscowość położona na pięknym terenie między Warszawą a Lublinem lub, jeśli ktoś woli, między Siedlcami a Radomiem. Właśnie tam, na 6 hektarach częściowo zadrzewionych i otoczonych lasami, powstał magiczny park rozrywki.

Budowle, konstrukcje i eksponaty, które się w nim znajdują, mogą przyprawić o zawrót głowy nawet najbardziej trzeźwo myślących: zaprzeczają prawom fizyki i logiki, zmuszają do włączania części mózgu na co dzień uśpionych, pobudzają do myślenia, eksperymentowania i badania rzeczywistości także już po opuszczeniu parku. I to jest w tym miejscu najbardziej niesamowite: nie tylko dzieciaki w każdym wieku dobrze się tu bawią i znajdują wyzwania na swoją miarę. Udaje się to także dorosłym, nawet tym, którzy na co dzień nie miewają okazji, by dać poszaleć swojemu wewnętrznemu dziecku.

WIELKI PLAC ZABAW

Farma Iluzji to nie tylko połączenie krainy z baśni, bajek i opowieści niezwykłych, ale również pełen zestaw rozrywek dziecięcych, także tych bardziej konwencjonalnych. Bo przecież nie tylko umysł i zmysły mają prawo do gimnastyki, ciało też musi się wyszaleć. Na terenie Farmy można więc skorzystać z parku linowego i ścianki wspinaczkowej, a także przeróżnych placów zabaw.

Są tu też baseny i plaża, na której można urządzić piknik i odpocząć po szalonych przygodach. Miłośnicy grillowania znajdą tu niezbędne wyposażenie, o ile nie zabrali własnego. Na miejscu można też zaopatrzyć się w produkty spożywcze i gastronomiczne.

ODROBINA HISTORII

Farma Iluzji powstała obok wioski Mościska w 2012 r. W pierwszym sezonie udostępniła 15 atrakcji. Od tego czasu wciąż rozwija się i przyciąga coraz więcej gości.

Park otrzymał szereg nagród i certyfikatów, w tym dla Najlepszego Produktu Mazowsza Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz bardzo prestiżowy Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. W 2019 Farma zajęła trzecie miejsce w konkursie na najlepszą atrakcję dla dzieci w Polsce organizowanym przez portal Dziecko w Podróży.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Otwarte: pon.-pt. 11.00 – 18.00 , sob.-nd. 10.00-19.00

Bilety: normalny 49 zł, ulgowy (do 16 lat) 45 zł, rodzinny (2+2) 180 zł, dzieci do 100 cm wzrostu – 1 zł.

Wszystkie atrakcje zawarte są w cenie biletu.

 

Dane kontaktowe

FARMA ILUZJI
Mościska 9, 08-455 Trojanów
22 812 57 18, 503 989 393 (weekendy), 537 048 534 (grupy zorganizowane)
Strona www
Facebook