Aktualności

PŁOCK ZA PÓŁ CENY – WRZESIEŃ 2021

108 miejsc w Płocku włączyło się w 6. edycję akcji „Płock za pół ceny”, podczas której można poznawać miasto i jego atrakcje płacąc za to mniej niż na co dzień. Akcji trwającej podczas weekendu od 24 do 26 września biorą udział instytucje kultury, punkty gastronomiczne, rozrywkowe, rekreacyjne i handlowe. Zaplanowano także zabawy z nagrodami oraz wiele wydarzeń towarzyszących, m.in. uruchomienie średniowiecznego miasteczka na Wzgórzu Tumskim.

Płock za pół ceny

Zwiedzanie Płocka warto rozpocząć w tych dniach od odwiedzenia stoiska promocyjnego miasta na Starym Rynku (u zbiegu z ulicą Grodzką), gdzie będzie można uzyskać informacje i materiały dotyczące akcji. Stoisko będzie działało w godzinach 11.00-18.00.

Historię miasta można poznawać poprzez trzy zabawy z nagrodami: dla rodzin z dziećmi, dla zapalonych poszukiwaczy tajemnic oraz dla miłośników nowych trendów i ciekawostek. Przebieg akcji będzie relacjonowany od piątku do niedzieli na Facebooku i właśnie tam warto szukać informacji na bieżąco.

Podczas akcji „Płock za pół ceny” na Starym Rynku stanie również stoisko dedykowane Płockiej Karcie Mieszkańca. Odwiedzający je będą mogli otrzymać voucher na jednorazowy przejazd autobusem Komunikacji Miejskiej Płock obowiązujący w strefie A, ważny w dniach 24-26 września. Dodatkowo będzie można złożyć wniosek o wydanie karty mieszkańca oraz uzyskać informacje o oferowanych pakietach.

ZOBACZ TEŻ:
PŁOCK. KSIĄŻĘCE MIASTO-BOHATER
BAZYLIKA KATEDRALNA W PŁOCKU
ZALEW SOBÓTKA W PŁOCKU
PŁOCK. SKARBY WZGÓRZA TUMSKIEGO I NOWA PLAŻA NAD WISŁĄ

Wydarzenia towarzyszące

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna zaprosi w sobotę (w godz. 10-17) na Wzgórze Tumskie do miasteczka wczesnośredniowiecznego, gdzie będzie można poznać codzienne życie średniowiecznych mieszkańców Płocka. Rekonstruktorzy historyczni przedstawią rzemiosła, opowiedzą o czasach Władysława I Hermana i Bolesława III Krzywoustego oraz zaprezentują stroje z wczesnego średniowiecza.

Rozpalone zostanie również ognisko, nad którym przyrządzane będą potrawy oparte na XII-wiecznych przepisach. Niecodziennym widowiskiem będą też rycerskie pojedynki. Odwiedzający miasteczko zostaną zaangażowani w gry inspirowane średniowieczem.

W sobotę na Wzgórzu Tumskim czekać będą również przewodnicy turystyczni, którzy o pełnych godzinach zaproponują bezpłatne oprowadzanie po Bazylice Katedralnej i Muzeum Diecezjalnym. Pierwsze oprowadzanie o godz. 11.00, a ostatnie o 15.00.

Projekt został dofinansowany z Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Strona akcji „Płock za pół ceny”
Profil akcji na Facebooku

Facebook