AKTUALNOŚCI

HOŁD DLA ANI – ULTRAMARATON Z WARSZAWY DO CHODZIEŻY

Ponad 50 zawodników wystartuje 24 września wieczorem w ultramaratonie kolarskim upamiętniającym postać dziennikarki Anny Karbowniczak, która zginęła w wypadku drogowym we wrześniu 2020 r. Zawodnicy mają do wyboru dwa dystanse: 360 km (Warszawa – Chodzież) oraz 720 km (Warszawa – Chodzież – Warszawa). Będzie to pierwsza edycja tego wydarzenia.

Anna Karbowniczak została 3 września ubiegłego roku potrącona przez samochód, a kierowca zbiegł z miejsca wypadku nie udzielając jej pomocy. Kolarka zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

To tragiczne wydarzenie to dało początek utworzeniu Funduszu Pomocy Ofiarom Wypadków Kolarskich, który działa przy Fundacji Ukryte Marzenia w Chodzieży, skąd pochodziła Ania Karbowniczak. Ultramaraton, którego pierwsza edycja będzie odbywała się od 24 do 26 września, ma upamiętnić postać kolarki oraz przypomnieć, jak ważne jest bezpieczeństwo na drogach.

55 uczestników ultramaratonu ma do przejechania wybrany z 2 dystansów: 360 km (Warszawa – Chodzież) lub 720 km (Warszawa – Chodzież – Warszawa). Start 24 września o godz. 20.00 z parkingu przy Połczyńskiej 121 w Warszawie. W trakcie startu odbędzie się zbiórka pieniędzy na ofiary wypadków kolarskich.

Ultramaraton „Hołd dla Ani” jest wydarzeniem charytatywnym. Aby wziąć w nim udział, uczestnicy dokonywali wpłat na Fundusz Pomocy Ofiarom Wypadków Kolarskich.

Więcej informacji:
Profil „Hołd dla Ani” na Facebooku
Zbiórka na ofiary wypadków kolarskich

Facebook