Aktualności

POCIĄGAMI SKM NAD ZALEW ZEGRZYŃSKI

Szybka Kolej Miejska uruchomi latem dwa połączenia z Warszawy nad Zalew Zegrzyński! W sobotę, 3 czerwca, rozpocznie kursowanie weekendowa linia S3 – z lotniska Chopina przez Nieporęt do Radzymina. W niedzielę, 11 czerwca, zostanie otwarty nowy odcinek linii kolejowej – pociągi SKM, kursujące od strony Legionowa i Wieliszewa, będą mogły dojechać aż do Zegrza Południowego.

Zalew Zegrzyński leży niecałe 30 kilometrów na północ od centrum Warszawy. Można tu wypocząć na jednej ze strzeżonych lub dzikich plaż, skorzystać z atrakcji Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego Nieporęt-Pilawa, przespacerować się lub pojeździć na rowerze wzdłuż brzegu zalewu, a także dalej: do Ryni lub Załubic.

Sześć razy dziennie w soboty i niedziele do Nieporętu

Od soboty, 3 czerwca, jako co roku w sezonie letnim w czasie weekendów, wybrane pociągi linii S3 wyjeżdżające z warszawskiego lotniska Chopina będą dojeżdżały aż do Radzymina. Po drodze będą miały przystanek w Nieporęcie – tuż nad brzegiem Zalewu Zegrzyńskiego.

Do pociągu linii S3 będzie można wsiąść np. na stacji Warszawa Gdańska, o godzinach 8:50, 11:02, 12:58, 14:57, 17:02, 19:36.

W powrotne kursy z Nieporętu pociągi wyruszą o: 10:51, 12:27, 14:37, 17:15, 18:19, 20:46.

Szczegóły w rozkładzie jazdy S3 w dni wolne.

Nowa linia do Zegrza Południowego

Od niedzieli, 11 czerwca, nad Zalew Zegrzyński będzie można dojechać od strony południowej. Pociągi SKM kursujące z Piaseczna – przez Legionowo i Wieliszew – będą mogły dojechać aż do Zegrza i zatrzymają się na dwóch dodatkowych przystankach – Wieliszew Osiedle oraz końcowym Zegrze Południowe. Ta ostatnia stacja będzie znajdować się na wysokości obecnej pętli „Zegrze Płd.” dla linii autobusowej 735.

Do stacji Zegrze Południowe zostaną wydłużone z Wieliszewa wybrane kursy linii S4. W sumie w dni powszednie z Warszawy do Zegrza, mniej więcej co godzinę, dojedzie 19 par pociągów (po jednym kursie mniej na pełnej trasie między Piasecznem a Zegrzem Południowym). W ten sposób powstanie nie tylko połączenie dla spragnionych odpoczynku nad wodą, ale również – w drugim kierunku – wygodny dojazd do pracy, szkoły czy uczelni dla mieszkańców Wieliszewa, Zegrza i okolic.

Więcej w rozkładzie jazdy S4 w dni powszednie (od 12 czerwca) oraz w rozkładzie jazdy S4 w dni wolne (od 11 czerwca).

SKM, fot. Bartek Banaszak

Wygodnie, szybko i z dogodną przesiadką

Do pociągów linii S3 i S4 w drodze nad zalew będzie można przesiąść się z innych pociągów na Dworcu Zachodnim oraz z metra na przystanku Warszawa Młynów (linia M2) lub Warszawa Gdańska (linia M1). Ponadto pociągi będą zatrzymywały się m.in. przy warszawskim ZOO, przy parkingu P+R Żerań i w Legionowie. Do „skm-ek” można dojechać także autobusami i tramwajami, np. na Dworzec Zachodni, do Warszawy Młynów, Warszawy Gdańskiej czy Warszawy ZOO.

To nie będzie jedyna letnia oferta połączeń z Warszawy do kierunku Zalewu Zegrzyńskiego. Do Białobrzegów i Ryni dojeżdżają także autobusy linii strefowych.

ZOBACZ TEŻ:
WARSZAWSKIE LINIE TURYSTYCZNE STARTUJĄ PO RAZ 15!

Facebook