AKTUALNOŚCI

PŁOCK: WIZYTA W ZOO I MNÓSTWO RÓŻNORODNYCH WARSZTATÓW

Są setki powodów, aby odwiedzić Płock – miasto, którego wizytówką jest Wzgórze Tumskie. W okresie ferii zimowych będzie ich jeszcze więcej – wszystko za sprawą ciekawych i angażujących warsztatów i spotkań, oryginalnych wystaw i bogatej oferty kulturalnej.

#AKTYWNE FERIE NA MAZOWSZU – POBIERZ CAŁY PRZEWODNIK

Zimowy spacer w płockim ZOO

Wizytę w Płocku rozpoczniemy od spotkania ze zwierzętami. W okresie ferii zlokalizowane na skarpie wiślanej płockie Zoo zaprasza codziennie na różnorodne atrakcje z masą ciekawostek ze świata fauny.

Wśród zimowych rozrywek ogród zapowiada m.in. pokazy karmienia zwierząt i spotkania z ich opiekunami, wykłady na temat hodowli, warsztaty budowania hoteli dla owadów oraz spacery i ognisko.

ZOBACZ TEŻ:
ŚNIEŻNY PŁOCK. ZIMOWA TRASA W ZOO

Tygrys syberyjski, fot. płockie ZOO

Ciekawe wystawy

Szykuje się także wielka gratka dla miłośników sztuki. W Płockiej Galerii Sztuki będzie można obejrzeć wystawę prac Edwarda Dwurnika – jednego z najbardziej znanych i rozpoznawalnych współczesnych artystów polskich. Na ekspozycję składa się ponad 200 rysunków, grafik, kolaży i akwarel, w większości z końca lat 60., 70., 80. XX wieku, pochodzących z prywatnej kolekcji. Wystawa „Edward Dwurnik. BEZ TABU” to pojedyncze rysunki wykonane ołówkiem, tuszem, kredką, ale także prace z kilkunastu cykli, m.in. Droga, Robotnicy, Mur, Miasta czy Reportaż.

Podczas zimowych ferii w Galerii zaplanowano też warsztaty plastyczne nawiązujące tematycznie do zmian wpływających na środowisko wokół nas.

Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza na wystawę „Powstańcze portrety” przygotowaną z okazji 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Ekspozycja jest próbą wskrzeszenia pamięci o tych, którzy dla wolnej Polski nie wahali się oddać życia, poświęcić majątku czy narazić się na zesłanie.

Kolejnym ciekawym miejscem, które warto odwiedzić podczas pobytu w Płocku, jest zabytkowy spichlerz z przełomu XVIII i XIX wieku. Obecnie można w nim obejrzeć zbiory etnograficzne Muzeum Mazowieckiego, m.in. stroje ludowe, tkaniny, kolekcję rzeźby i ceramiki oraz wycinanki ludowej. Do najciekawszych eksponatów należy płocka szopka wnękowa, bardzo cenny, unikatowy zabytek sprzed stulecia.

ZOBACZ TEŻ:
PŁOCK. KSIĄŻĘCE MIASTO-BOHATER
BAZYLIKA KATEDRALNA W PŁOCKU
PŁOCK. SKARBY WZGÓRZA TUMSKIEGO I NOWA PLAŻA NAD WISŁĄ
CO HANS KLOSS ROBIŁ W PŁOCKU?

fot. UM Płock

Mnóstwo warsztatów dla dzieci

Szereg interesujących wydarzeń szykuje na ferie Książnica Płocka. W filii Mediateka eMka
będzie można wziąć udział w warsztatach tworzenia słuchowiska na podstawie komiksu, zabawach plastycznych i quizach, a Biblioteka dla dzieci im. Wandy Chotomskiej zaprasza dzieci w wieku 6-9 lat na zajęcia edukacyjne inspirowane literaturą.

Kino za Rogiem organizuje pokazy krótkometrażowych filmów i bajek animowanych dla kilkuletnich dzieci rozpoczynających przygodę z kinem, Pracownia Działań Twórczych Kolor i Forma (CH Wisła) – zajęcia artystyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, a Galeria Sztuki Dzieci i Młodzieży (CH Mosty) – warsztaty plastyczne „W dżungli sztuki”.

W Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki można wziąć udział m.in. w warsztatach hip-hop dance. W programie: kroki, technika ruchu, freestyle, round move i choreografia. Z kolei Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku w okresie ferii prezentuje m.in. spektakle „Kopciuszek” i „Pchła Szachrajka”.

Facebook