Okolice Jeziora Zegrzyńskiego wzbogaciły się o ciekawą atrakcję dla turystów pieszych i rowerzystów: podróżując szlakami wokół zalewu i w pobliżu wideł Bugu i Narwi można przebyć część trasy na… katamaranie!

Po Bugu i Narwi pływają podczas wakacyjnych weekendów dwa nowiutkie dwukadłubowce – tramwaje wodne, które główną przystań mają w Serocku. Stamtąd – z przystani Serock-molo lub Serock-Rybaki – wyruszają w rejsy dwiema trasami. Albatros 1 jest świetną opcją przeprawy przez Narew z Serocka do Arciechowa, a Albatros 2 pływa Bugiem z Serocka przez Cupel i Kuligów do Popowa i z powrotem.

A teraz najlepsze: na katamarany można wsiadać z rowerami! Jednorazowo każdy ze statków może zabrać 12 pasażerów i 8 rowerów, więc nie ma mowy o kilkunastoosobowych drużynach, ale na wypad rodzinny lub z grupą przyjaciół to bardzo atrakcyjna propozycja.

Znawcy tras rowerowych zapewne już planują w myślach różne opcje tras wakacyjnych nad wodą: z Serocka rejs Albatrosem 1 do Arciechowa, a potem wzdłuż Bugu szlakiem rowerowym do pięknego skansenu Kuligów. Stamtąd można przeprawić się Albatrosem 2 do Popowa, a stamtąd dojechać do kolejnego szlaku i mknąć prosto do Młyna Gąsiorowo, gdzie można wcześniej zarezerwować nocleg albo umówić się na pyszny domowy obiad.

Stamtąd, wzdłuż brzegu Narwi, można dojechać do Cupla i wrócić Albatrosem 2 do Serocka. Albo zawrócić do Popowa, a stamtąd pomknąć na dwóch kółkach do Ślężan i obejrzeć pięknie odrestaurowany pałac z XVI wieku.

Różne opcje wycieczek pomoże zaplanować bardzo wygodna interaktywna mapa z zaznaczonymi szlakami, atrakcjami turystycznymi, przystaniami miejscami, w których można coś przekąsić lub zatrzymać się na nocleg. A głównym wyzwaniem jest oczywiście najnowsza atrakcja Turystycznej Krainy Dolnego Bugi i Narwi, czyli pętla rowerowa wokół Jeziora Zegrzyńskiego, którą udało się dopełnić i zamknąć dzięki przeprawom katamaranami przez Narew i Bug.

To oczywiście różne warianty do wyboru, ponieważ głównym wyzwaniem jest pętla rowerowa wokół Jeziora Zegrzyńskiego, którą udało się zamknąć dzięki przeprawom katamaranami przez Narew i Bug. A gdyby ktoś potrzebował pilnie informacji, to może ją otrzymać także bezpośrednio na Albatrosach, które są nie tylko przewoźnikami pasażerów i rowerów, ale również Mobilnymi Punktami Informacji Turystycznej! Na każdym z katamaranów można więc uzyskać informacje o lokalnych atrakcjach turystycznych, bezpłatne mapy, ulotki i przewodniki, wiadomości o miejscach noclegowych, restauracjach wypożyczalniach kajaków itp.

Katamarany pływają w soboty, niedziele i święta do końca sierpnia według rozkładu zamieszczonego na tej stronie:
www.jezioro.zegrzynskie.pl

Interaktywna mapa okolic Jeziora Zegrzyńskiego i wideł Narwi i Bugu

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego
ul. Retmańska 47, 05-140 Serock
601 22 13 13
Strona www
Facebook