Gospodyni z Gąsiorowa zaprasza Cię do swojej drewnianej chaty! Pod jej okiem będziesz miał okazję przygotować chleb w tradycyjnym piecu. Na czas pieczenia zostaniesz zaproszony do biesiadnego stołu, a przy nim oprócz spróbowania tematycznego obiadu, można posłuchać gawędy o podawanych potrawach, a nawet obejrzeć na żywo występ folklorystyczny.

CIEKAWE HISTORIE:

Gospodarstwo, w którym znajduje się Młyn Gąsiorowo powstało w 1870 roku, a jego odrestaurowane budynki służą dziś właścicielom do szerzenia tradycji Mazowsza, idei slow food oraz nauczania rękodzielnictwa.

Ośrodek specjalizuje się w organizacji imprez firmowych, spotkań rodzinnych, szkoleń, konferencji, pikników integracyjnych. Organizuje także wycieczki szkolne jednodniowe, zielone szkoły, ferie, kolonie, wczasy dla mam z dziećmi i tradycyjne polskie wesela.

W ośrodku w piękny sposób kultywowana jest tradycja Mazowsza na niwie kulinariów, obyczajów, obrzędowości, kultury i sztuki ludowej. W Gospodzie Gąsiorówka króluje tradycyjna kuchnia polska, potrawy i produkty regionalne w otoczeniu autentycznego wystroju.

Zajęcia edukacyjno-rozrywkowe dla dzieci i młodzieży realizowane przez cały rok, a imprezy plenerowe mogą zgromadzić nawet 3000 uczestników.

MAZOWIECKIE OPOWIEŚCI:

Młyn Gąsiorowo znalazł się w gronie pięciu najlepszych produktów turystycznych województwa mazowieckiego w 2016 r. Uznanie Kapituły działającej przy Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i certyfikat „Najlepszy Produkt Turystyczny województwa mazowieckiego” otrzymały również Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, Farma Iluzji, Międzynarodowy Turniej Smaków na Zamku w Liwie oraz Park Rozrywki Julinek.

OFERTA:

Na terenie ośrodka:
– Gospoda „Gąsiorówka” – do 70 miejsc siedzących
– Pensjonat z miejscami noclegowymi dla 38 osób
– Chata biesiadna – 120 miejsc siedzących
– Polana eventowa na imprezy plenerowe dla 3000 osób
– Zagroda edukacyjna
– Plac zabaw
– Parking dla samochodów osobowych i autokarów

Cena oferty: 35-150 zł, zależnie od ilości świadczeń

STYL: rustykalny

 

Dane kontaktowe

MŁYN GĄSIOROWO
Gąsiorowo 25, 06-150 Świercze
+48 514 614 714 w godz. 9:00 – 19:00
Strona www
Facebook