AKTUALNOŚCI

PŁOCK NA ROWERY! – LATO 2019

Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy, Brudzeński Park Krajobrazowy oraz Płock poznają z wysokości rowerów uczestnicy trzech rajdów zorganizowanych w lipcu, sierpniu i wrześniu przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Płocku oraz Klub Turystyki Kolarskiej „BeneqTeam”. Największym wyzwaniem dla kondycji uczestników będzie rajd pierwszy, którego trasa będzie liczyła 36 kilometrów. Później będzie już z górki 🙂

Każdy rajd będzie rozpoczynał się o godz. 9.00 w wybranym punkcie Płocka. Uczestnictwo w każdej z wycieczek należy zgłosić najpóźniej 3 dni przed terminem wyprawy.

Rajd 1 – Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy
28.07.2019
Rajd rozpocznie się od zbiórki na stadionie Stoczniowca na Radziwiu o godz. 9:00. Uczestnicy wyprawy przejadą trasą m.in. przez Soczewkę, Sendeń, Łąck czy Ciechomice i będą zatrzymywali się w najciekawszych miejscach. W Łącku odwiedzą wyłuszczarnię nasion, która działała od 1921 roku do 2000 roku. Właśnie w tym miejscu były pozyskiwane nasiona z szyszek drzew iglastych, które były wysiewane później w całej Polsce. Cała trasa pierwszego rajdu będzie liczyła ok. 36 km. Będzie to najdłuższa wyprawa całego cyklu.

Rajd 2 – Brudzeński Park Krajobrazowy
25.08.2019
Drugi rajd wystartuje 25 sierpnia o godz. 9.00 z placu Celebry Papieskiej. Uczestnicy przejadą ok. 27 km malowniczą trasą wiodącą przez „Mazowiecką Szwajcarię”.

Rajd 3 – Płock
22.09.2019
Rajd po Płocku rozpocznie się również o 9.00, a uczestnicy wystartują z Parku Północnego i przejadą ok. 15 km Płocką Magistralą Rowerową.

Aby wziąć udział w rajdach należy dostarczyć kartę udziału w rajdzie do siedziby organizatora osobiście, drogą pocztową na adres: Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, Stary Rynek 8, 09-400 Płock lub elektroniczną: biuro@turystykaplock.eu najpóźniej 3 dni przed każdym rajdem.

Karta udziału w rajdzie dostępna na stronie www.turystykaplock.eu w aktualnościach dotyczących projektu „Płock na rowery!”. Opłata startowa za udział w jednym rajdzie wynosi: 10 zł.

Więcej informacji na stronie PLOT

Facebook