Aktualności

XI JARMARK TUMSKI W PŁOCKU

Jarmark Tumski 2018, fot. jarmarktumski.plock.eu

Ależ się będzie działo! Ponad 400 wystawców z Polski i zagranicy, w tym wielu kolekcjonerów i antykwariuszy, kataryniarze, uliczni artyści, twórcy ludowi i rekonstruktorzy historyczni, obejmie płockie Stare Miasto w posiadanie na całe trzy dni – od 31 maja do 2 czerwca! Jarmark Tumski to największa impreza kulturalno-handlowa w Płocku – program występów, inscenizacji i atrakcji towarzyszących gwarantuje, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Przestrzeń jarmarku zostanie podzielona w tym roku na sześć stref: o jedną więcej niż w ubiegłym roku. Nowa strefa, znajdująca się na Placu Narutowicza, poświęcona będzie wolności i 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989. Pozostałe strefy to: dziecięca, handlowa, kolekcjonerska, sztuki i złotego. Ta ostatnia zastąpi ubiegłoroczną strefę militariów. W strefie złotego na Starym Rynku odbywać się będzie sprzedaż monet okolicznościowych i kolekcjonerskich, wymiany kolekcjonerskie, a nawet wybijanie żetonów oraz przeróżne warsztaty i pokazy związane tematycznie z pieniądzem.

Wśród specjalnych atrakcji poszczególnych dni znalazły się: Noc Cygańska – XVI Międzynarodowy Festiwal Romów (1 czerwca) oraz Jarmark Dziecięcy na Starym Rynku (2 czerwca).

Warto też uważnie sprawdzić program wydarzeń towarzyszących, ponieważ są wśród nich takie perełeczki jak XVI Mercedesem po Wiśle Classic Days, wystawa kolekcjonerska „Od denara do złotego”, marsz nordic walking czy „Sobota w Soplicowie”. Krótko mówiąc: jeśli ktoś kocha prawdziwe kolorowe jarmarki, ten gwar, różnorodność, kolory i zapachy świeżego chleba na zakwasie z prawdziwym wiejskim masłem albo domowym smalcem, a do tego poduszki z lawendowym wkładem i inne cuda, powinien odwiedzić Płock podczas Jarmarku Tumskiego co najmniej raz w życiu 🙂

PROGRAM NA STRONIE JARMARKU TUMSKIEGO

Facebook