Aktualności

NIESAMOWITE MAKIETY KOLEJOWE W MUZEUM LNIARSTWA

fot. Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie

Wielki świat w miniaturze, pociągi mieszczące się w dłoni i drzewa wysokości palca dłoni dorosłego człowieka, ale przede wszystkim modele i modelarze profesjonaliści udzielający konsultacji: w Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie odbędą się 1 i 2 czerwca 2019 roku II Żyrardowskie Spotkanie Modelarzy Kolejowych!

W zabytkowych halach Muzeum Lniarstwa rozstawione i rozłożone zostaną makiety modułowe w skali H0 – 1:87, w sumie 120 metrów bieżących makiet z odwzorowanymi realnymi stacjami i szlakami kolejowymi. Tak jak w ubiegłym roku podczas pierwszej imprezy, ruch kolejowy będzie się odbywał zgodnie z kierunkiem obowiązującym na prawdziwych szlakach kolejowych.

Makiety modułowe nie będą jedyną atrakcją przygotowaną dla uczestników spotkań. W programie przewidziano również:
– darmowe przejazdy Kolejką Parkową „Pecna”;
– możliwość sterowania składu pociągu kolejki ogrodowej w skali G;
– profesjonalne konsultacje modelarzy kolejowych;
– prezentację makiet statycznych.

Na Spotkania przyjadą modelarze z całej Polski, nie zabraknie też reprezentacji największych w Polsce producentów modeli i akcesoriów modelarskich. Pojawi się też stoisko warszawskiej Stacji Muzeum.

Organizatorem II Żyrardowskich Spotkań Modelarzy Kolejowych jest Niezależny Kolejowy Projekt Modelarski. Grupa funkcjonuje w branży modelarstwa kolejowego od 2015 roku i aktywnie angażuje się w organizację wystaw modelarskich w Polsce.

II Żyrardowskie Spotkanie Modelarzy Kolejowych
Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda
ul. Dittricha 18, Żyrardów
1 czerwca 2019 – godz. 10:00-18:00
2 czerwca 2019 – godz. 10:00-16:00
WSTĘP WOLNY

Facebook