Aktualności

PAŁAC W JABŁONNIE – LETNI FESTIWAL 2019

Pałac w Jabłonnie

Piękny klasycystyczny pałac otoczony eleganckim parkiem i pięknem kultury serwowanej w letnie weekendy – to nowa propozycja na terenie Mazowsza. Koncert francuskiego pieśniarza Chrisa Schittulliego i jednego z najwrażliwszych polskich pianistów jazzowych Bogdana Hołowni zainauguruje 30 czerwca pierwszą edycję Letniego Festiwalu „Kultura z Pałacem w tle” w zespole parkowo-pałacowym w Jabłonnie.

W programie letnich weekendów znalazły się różnorodne pod względem gatunkowym koncerty i potańcówki oraz seanse filmowe. Skoro potańcówki, królować będzie muzyka taneczna: jazz, tango, rytmy latynoamerykańskie, a także dużo muzyki musicalowej, ponieważ na ekranie kina letniego królować będą filmy muzyczne.

Program koncertów Letniego Festiwalu „Kultura z Pałacem w tle”

30 czerwca, niedziela, godz. 17.00 koncert, potańcówka
Koncert „Piosenka jest dobra na wszystko”
Wykonawcy: Chris Schittulli i Bogdan Hołownia

14 lipca, niedziela, godz. 17.00 koncert, potańcówka
Koncert „W rytmie tanga i latino”
Wykonawcy: Trio: Michał Jung, Łukasz Parchta, Paulina Poławska

11 sierpnia, niedziela godz. 17.00 koncert, potańcówka
Koncert „Akustycznie i klimatycznie”
Wykonawca: Gośka Andrzejewska, Pan Klimatyczny, Kimmi Kennsonen

25 sierpnia, niedziela godz. 17.00 koncert, potańcówka
Koncert „Jazz, latin, country, cieple rytmy dobre na wszystko”
Wykonawca: Duet Shandy & Eva

Program Kina Letniego:

5 lipca 2019, piątek, godz.21.00 – inauguracja Kina Letniego – „Bohemian Rhapsody”
19 lipca 2019, piątek, godz.21.00 – „Rain Man”
1 sierpnia 2019, czwartek, godz.21.00 – „Kamienie na szaniec”
14 sierpnia 2019, środa, godz.21.00 – „Green Book”
25 sierpnia, niedziela godz. 20.00 – zakończenie Kina Letniego – „Lala land”

ZESPÓŁ PARKOWO-PAŁACOWY W JABŁONNIE

Unikatowy XVIII-wieczny zespół pałacowo-parkowy w Jabłonnie znajduje się zaledwie 20 kilometrów od centrum Warszawy. Klasycystyczny styl Dominika Merliniego, ulubionego włoskiego architekt króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, urzeka królewską historią i niepowtarzalnym klimatem.

Skarbem architektonicznym Pałacu jest jedyna w Polsce okrągła sala balowa wysoka na 8,5 m z malowanym nieboskłonem. W części głównej kompleksu znajdują się bogato zdobione dekoracjami, obrazami, meblami i innymi eksponatami historycznymi salony: Mauretański, Pompejański, Kominkowy, Lustrzany, Polski i Chiński.

Do kompleksu należy również wspaniała, pełna roślin Oranżeria, która nieustannie gości ciekawe wystawy współczesnego malarstwa i rzeźby. W oficynie natomiast znajduje się hotel z elegancko urządzanymi apartamentami w historycznym stylu.

Częścią zabytkowego zespołu jest również piękny Park Krajobrazowy w stylu angielskim. Powstał w latach 70. i 80. XVIII wieku. Na 46 ha parku znajdują się aż 54 drzewa-zabytki przyrody, łuk triumfalny a także ruiny: groty pustelnika, stajni Marconiego, altany chińskiej oraz muszli koncertowej.

Zespół parkowo-pałacowy jest na co dzień przestrzenią otwartą dla wszystkich. To miejsce wycieczek rowerowych, pikników rodzinnych, szkolnych lekcji przyrody, zabaw grup przedszkolaków a stała 5-kilometrowa ścieżka regularnie gości biegaczy oraz chodziarzy.

Facebook