Na warszawskim lewobrzeżu, na wysokości plaży Poniatówka, zacumowała solidna platforma z ciekawą ofertą dla miłośników niebanalnego spędzania wolnego czasu. Propozycja obejmuje nie tylko atrakcje organizowane na platformie z rozbudowanym zapleczem rekreacyjno-gastronomicznym, ale także możliwość skorzystania z różnych rodzajów jednostek pływających, m.in. motorówek, drewnianych płaskodennych łodzi typu bat oraz łodzi spacerowych, także takiej, na którą można wjechać wózkiem inwalidzkim!

WIR to jednak przede wszystkim możliwość spędzenia czasu na samej platformie: około 140 wydarzeń w ciągu niemal 200 dni sezonu. Większość to imprezy muzyczne, planowane są też pokazy filmowe oraz aktywności o charakterze sportowo-rekreacyjno-edukacyjnym.

Cała przestrzeń WIR-u – w sumie 336 m2 – została podzielona na kilka stref.

Strefa relaksu – wysunięta 16 metrów w głąb Wisły przestrzeń WIRu, cichy, intymny kącik idealny na spędzenie czasu z rodziną, randkę lub po prostu kolację w towarzystwie natury. Sąsiedztwo baru umożliwia uzupełnianie witamin w postaci koktajli owocowych i lemoniad. Wygodne leżaki i pufy pozwalają zapomnieć o upływie czasu.

Strefa sportu – to właśnie stąd można wyruszyć w rejs po Wiśle wybraną wcześniej łodzią zarezerwowaną na miejscu, telefonicznie lub online. W strefie sportowej WIRu odbywają się także zajęcia jogi.

Strefa gastronomii – największa strefa WIRu, bo zajmuje niemal 2/3 platformy, to dwie restauracje i bar. Menu jest otwarte zarówno na wegan, wegetarian, jak i mięsożerców. W karcie nie brakuje więc wege przekąsek inspirowanych smakami Bliskiego Wschodu, ale też Afryki Północnej. Są to hummusy, owoce morza, mezze i pity przygotowane przez szefa kuchni Yafo, lubianego i cenionego przez warszawiaków gastro-baru z ulicy Poznańskiej. W WIRze działa również lokal Bobby Burger, czyli największej polskiej sieci burgerowni.

Strefa kultury – na scenie WIRu są organizowane wydarzenia, które prezentują najmocniejsze elementy kultury stolicy. Na scenie wystąpią zespoły i związane z najlepszymi polskimi labelami (LADO ABC, Recognition, Astrophone, Asfalt Records, U Know Me Records, Instant Classic czy Latarnia Records) gwarantując różnorodność gatunkową: od akustycznych koncertów jazzowych, przez porywające występy zespołów popowych, po elektronikę czy ambient. Planowane są występy takich artystów jak Paulina Przybysz, Warsaw Afrobeat Orchestra, Jazzpospolita czy Sonar Soul.

Kino plenerowe – na wielkim dmuchanym ekranie na scenie WIR-u odbywać się będą poprzedzone prelekcją seanse filmowe współprganizowane z Filmową Stolicą Lata. Dla nikogo nie zabraknie miejsca, ponieważ filmy będzie można oglądać nawet z Mostu Poniatowskiego! W repertuarze między innymi cykl zapomnianych horrorów oraz cykl artystycznych filmów dokumentalnych.

Na WIRze jest więc kulturalnie, ale jest też eko – jedzenie i napoje są podawane w 100% biodegradowalnych naczyniach, opakowania plastikowe ogranicza się do minimum, a osoby zainteresowane ekologicznym stylem życia będą mogły wziąć udział w rodzinnych warsztatach.

Godziny otwarcia WIRu:
poniedziałek-czwartek – 12.00-23.00
piątek – godz. 12.00-01.00
sobota – godz. 10.00-01.00
niedziela – godz. 10.00-23.00

Szczegółowy plan wydarzeń można znaleźć na profilu WIRu na Facebooku.

Dane kontaktowe

WARSZAWSKI WIR
Wybrzeże Kościuszkowskie, naprzeciw plaży „Poniatówka”, między mostami kolejowym i Poniatowskiego w Warszawie
tel. w/s łodzi - 795 012 081
Strona www
Facebook