AKTUALNOŚCI

TABOR SOBIESKIEGO W WILANOWIE

Teatr Wilanów, spektakl - rekonstrukcja

Jak wyglądało codzienne życie w XVII wieku? W Wilanowie można o nim nie tylko usłyszeć, ale także go doświadczyć! Jest to możliwe dzięki rekonstruktorom, którzy wcielą się w role dawnych rzemieślników i dworzan króla Jana III. Interaktywne pokazy rekonstrukcji historycznej w Taborze Sobieskiego – namiotach rozstawionych w parku wilanowskim – zaplanowano we wszystkie weekendy od 24 maja do końca sierpnia. Warunek – nie może padać!

Kogo można spotkać się w ciepłe wolne dni w parku królewskiej rezydencji? Jerzy Franciszek Kulczycki, podkomendny Jana Sobieskiego i założyciel pierwszej kawiarni w Wiedniu, opowiada w swoim namiocie historię sprowadzenia kawy spod Wiednia. Podróżnik z epoki prezentuje krajobrazy Rzeczypospolitej XVII wieku. Z pomocą mincerza można wybić własną monetę, u barwiarza nauczyć się wydobywania kolorów z natury w trakcie naturalnego farbowania tkanin, u bartnika dowiedzieć się, jak wyglądała kiedyś produkcja miodu, a w kuźni polowej zobaczyć, jak kowal wyrabia w ogniu podkowy.

Namiot przyrodniczy
Namiot przyrodniczy

Drukarnia wilanowska działająca w porze zimowej w pałacu, również przenosi się na ciepły sezon do Taboru Sobieskiego w wilanowskim parku, a chętni mogą nauczyć się obsługiwania prasy drukarskiej i powielić na niej własne drugi ulotne.

TERMINY (od 24.05 do 1.09):
piątki w godz. 11.00-15.00, soboty w godz. 12.00-16.00, niedziele w godz. 13.00-17.00
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | park północny
WSTĘP: w cenie biletu do parku | 5 zł – zwykły, 3 zł – ulgowy

Dane kontaktowe

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, Warszawa, 02-958
tel. 22 5442 700
Strona www
Youtube
Instagram
Facebook