Aktualności

WYPRAWA DO CENTRUM. ZIMOWE ZABAWY, SPORTY I MAGIA ŚWIATEŁ

Zima w mieście jak co roku cieszy się ogromnym powodzeniem (zapisy odbyły się na przełomie listopada i grudnia) i uczestniczy w niej bardzo wiele stołecznych placówek. Dlatego planując czas indywidualnie, warto sprawdzić wcześniej, w jakich godzinach miejsca takie jak Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Narodowe, Zamek Królewski, Muzeum Azji i Pacyfiku czy Muzeum Etnograficzne będą miały wolny dostęp dla innych użytkowników niż grupy zorganizowane.

Na szczęście Warszawa jest wielka i ma mnóstwo propozycji dla młodych ludzi o różnych zainteresowaniach, potrzebach, marzeniach i temperamentach.

CAŁY MAGAZYN Z POMYSŁAMI NA ZIMOWE WYCIECZKI RODZINNE DO POBRANIA

Królewski Ogród Światła w Wilanowie

MAGICZNE OGRODY ZIMOWE

Magiczny Botaniczny to wystawa iluminacji w zimowym Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Można ją oglądać od wtorku do niedzieli przy Alejach Ujazdowskich 4, tuż obok Łazienek Królewskich. Na trasie zwiedzania znalazło się ponad 30 przystanków, które pozwalają zanurkować pod powierzchnią oceanów, spacerować po kwietnych łąkach i leśnych alejach oraz wzlecieć ponad chmury aż do słońca.

Królewski Ogród Światła po raz 12. zakwitł przy pałacu w Wilanowie. Na odwiedzających czeka wiele nowych instalacji i interaktywnych elementów, w tym nowy świetlisty tunel o długości 80 metrów z muzyką i animacjami. Specjalnie dla najmłodszych gości powstała strefa w Ogrodzie Południowym przy Oranżerii z mitologicznym labiryntem. Natomiast w Ogrodzie Północnym czeka wyjątkowa niespodzianka: Berek z Wydrą. Po „przybiciu piątki” ulubionemu pupilowi króla, na specjalnym panelu będzie można spróbować dogonić animowaną uciekającą wydrę.

ZOBACZ TEŻ:
12. KRÓLEWSKI OGRÓD ŚWIATŁA W WILANOWIE Z NOWYMI INSTALACJAMI

AKTYWNA WARSZAWA

Praktycznie każda warszawska dzielnica ma swoją ślizgawkę, a informacje o tym, które aktualnie są czynne, w jakich godzinach dostępne i czy działają przy nich wypożyczalnie sprzętu, można znaleźć w serwisie Aktywna Warszawa.

Jak co roku największym powodzeniem cieszą się dwa stołeczne lodowiska, którym towarzyszy piękna zimowa iluminacja – przed Pałacem Kultury i Nauki oraz na Rynku Starego Miasta. Od początku grudnia działają także lodowiska Moczydło i Stegny.

Sezon na Górce Szczęśliwickiej (narty, snowboard) trwa praktycznie przez cały rok i nawet jeśli nie ma śniegu, można szusować po igielicie. Ale wystarczy trochę mrozu i startuje naśnieżanie stoku.

Warszawa, Górka Szczęśliwicka, fot. UM Warszawa

PARKI ZABAW

W Warszawie i okolicy można też poszaleć w ciepłych halach. Wystarczy wrzucić w wyszukiwarkę park zabaw lub park trampolin, by znaleźć miejsce najbardziej odpowiednie dla ulubionej aktywności. Dodatkową opcją w pobliżu stolicy jest nowy park rozrywki Majaland i nieprzypadkowo jego nazwa kojarzy się z pszczółką Mają, bo to ona jest twarzą tego miejsca.

Ale jeśli ktoś w styczniu bardzo tęskni za świętym Mikołajem, musi wybrać się aż do Mościsk pod Trojanowem, gdzie w miejscu Farmy Iluzji działa zimą Farma Świętego Mikołaja z przewodnikami elfami, którzy oprowadzają gości po Piernikowym Pałacu, Świątecznej Komnacie i Alei Bałwanków. Kulminacją wizyty jest możliwość spotkania samego Świętego w jego Gabinecie. Zimą działa także część atrakcji Farmy Iluzji, m.in. Latająca Chata Tajemnic.

Facebook