Jezioro Zegrzyńskie to zbiornik retencyjny na Narwi, który od lat przyciąga turystów szukających aktywnego odpoczynku nad wodą. Od wiosny do późnej jesieni przyjeżdżają tu amatorzy żeglarstwa, windsurfingu, wioślarstwa, kajakarstwa i sportów motorowodnych. Najlepsze warunki do kąpieli i relaksu znajdziemy na południowym brzegu jeziora.

Dzika plaża w Nieporęcie

Za względu na łatwy dojazd z Warszawy najpopularniejszą miejscowością wypoczynkową nad jeziorem jest Nieporęt z popularną „Dziką plażą” z molo, alejkami spacerowymi, placem zabaw i siłownią na świeżym powietrzu.

Plaża jest wyposażona w sanitariaty i natryski; dostępna jest również wypożyczalnia rowerów, skuterów wodnych i kajaków. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają ratownicy WOPR.

W Nieporęcie działają także szkoły windsurfingowe i żeglarskie oraz wypożyczalnie łodzi, a w ośrodku wypoczynkowym Wodnik znajduje się przystań i restauracja z widokiem na jezioro.

Do Nieporętu można dojechać z Warszawy pociągami Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej (linia S3 – Warszawa-Radzymin), a także autobusami linii 705 i 735 (z przystanku Metro Marymont) i 736 (z przystanku Warszawa Żerań FSO).

 

Kompleks Nieporęt-Pilawa

Kompleks Nieporęt-Pilawa w sąsiednich Białobrzegach to przestrzeń rekreacyjno-wypoczynkowa zajmująca duży grodzony teren. Największym jego atutem jest plaża oraz największa spośród wszystkich miejsc nad Zalewem Zegrzyńskim baza do uprawiania windsurfingu ¬– są tam szkółki windsurfingowe i wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Na terenie kompleksu jest również port, gdzie cumują żaglówki i motorówki. Na młodszych czeka plac zabaw i skatepark. Gdyby ktoś miał ochotę zatrzymać się na dłużej, może wynająć pokój w jednym z domków położonych bezpośrednio nad brzegiem jeziorem.

Rewita i inne ośrodki wypoczynkowe

Na plaży przy ośrodku wypoczynkowym Rewita znajdują się boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę oraz piłkę plażową, a także siłownia plenerowa i plac zabaw.

W marinie działa wypożyczalnia sprzętu wodnego, a w sąsiedztwie również punkt gastronomiczny i bar. W ośrodku Rewita także można skorzystać z noclegu. Uwaga: kąpielisko przy Rewicie nie jest strzeżone.

Inne ośrodki wypoczynkowe i hotele znajdują się także wśród lasów ciągnących się w stronę Ryni, która jest popularna szczególnie wśród amatorów sportów wodnych. W tamtejszym porcie znajduje się wyciąg kablowy dla narciarzy wodnych, wakepark, wypożyczalnia motorówek i żaglówek oraz strefa relaksu m.in. z polem do minigolfa i placem zabaw.

ZOBACZ TEŻ:
JEZIORO ZEGRZYŃSKIE – MARINA W PORANNEJ MGLE
ROWEREM DOOKOŁA ZEGRZYŃSKIEGO

Dzika plaża w Nieporęcie

Nieporęt Pilawa

Rewita

Facebook