AKTUALNOŚCI

WARSZAWSKIE TEATRY ZAPRASZAJĄ LATEM!

Dodatkowe spektakle i wydarzenia plenerowe, skrócona wakacyjna przerwa – warszawskie teatry starają się nadrobić czas stracony w lockdownie i przyciągnąć jak największą liczbę widzów. W związku z łagodzeniem obostrzeń widownie mogą być bardziej zapełnione – od 26 czerwca można sprzedać więcej biletów, bo widownie mogą być już zapełniane do 75 procent, a nie do połowy.

Początek lata przyniósł sporo premierowych spektakli (m.in. „Jądro ciemności” w Teatrze Powszechnym czy „3siostry” TR Warszawa), ale wakacyjne repertuary zapełniają przede wszystkim przedstawienia grane od dawna i bardzo lubiane.

Najwięcej propozycji na lato ma Teatr Dramatyczny – w lipcu na Scenę im. G. Holoubka wraca m.in. „Król Lear” (premiera w maju) i „Hamlet”, „Sługa dwóch panów” oraz „Człowiek z La Manchy”, a na Scenie Przodownik granych będzie aż sześć tytułów, w tym najnowszy „Uszedłem tylko ja sam”. W czasie wakacji warto skorzystać ze specjalnych „pakietów teatralnych”, umożliwiających zakup biletów w promocyjnych cenach.

W Teatrze Studio przełom czerwca i lipca pod znakiem spektaklu „Koniec z Eddym” w reż. Anny Smolar, a w Teatrze Powszechnym wraca m.in. „Capri” Krystiana Lupy. Są jeszcze bilety na lipcowe spektakle w Ateneum i sierpniowe w Teatrze Współczesnym.

Zespół Teatru Żydowskiego będzie miał w lipcu kilka tygodni przerwy, ale w sierpniu wraca do gry, m.in. z najnowszą premierą „Circus Kafka” w reżyserii Michała Walczaka prezentowaną na Scenie Letniej. Ten muzyczny spektakl znajdzie się również w programie 18. Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera (21-29 sierpnia).

Kto kocha musical, może jeszcze zapolować na bilety do Teatru Roma, gdzie grany jest najnowszy spektakl „Waitress” (spektakle w lipcu i wrześniu), a do Teatru Syrena warto wybrać się na muzyczne przedstawienie „Gra o tron. Musicalowy talent show”. Latem grają także teatry niezależne, których działalność wspiera Miasto: Komuna Warszawa i Teatr WARSawy.

W wakacyjnych repertuarach są także propozycje dla najmłodszych. W Teatrze Baj do obejrzenia „Mary, łowczyni skamielin”, czyli spektakl plenerowy dla widzów od lat 7, a Teatr Guliwer zaprasza na sztukę „Jak się robi cyrk” (widzowie 5+).

Przez całe wakacje można też oglądać teatralne produkcje online – szczegóły na stronach internetowych oraz kanałach FB i YT teatrów. Zachęcamy także do odwiedzania Facebooka Kulturalnej Warszawy.

Facebook