Aktualności

ZIMOWE SPORTY W WARSZAWIE 2023-24

Wystartowały pierwsze warszawskie lodowiska! Od 1 grudnia działają w stolicy dwie ślizgawki: na Moczydle i na Stegnach. 6 grudnia, w Mikołajki, ruszają kolejne – przed Pałacem Kultury i Nauki oraz na Rynku Starego Miasta. Stołeczne Centrum Sportu „Aktywna Warszawa” przygotowuje też Łyżwiarskie Czwartki, zimowe półkolonie, atrakcje na Górce Szczęśliwickiej i bieg z Mikołajem.

Łyżwiarskie Czwartki dla najmłodszych

Łyżwiarskie Czwartki to bezpłatna rywalizacja w Ośrodku Stegny – dla dzieci urodzonych w 2009 r. i młodszych. To 31. edycja zawodów. Organizatorzy zapraszają indywidualnych uczestników i grupy, w tym także drużyny szkolne. Rywalizacja odbywa się odcinkach od 50 do 500 metrów, dla najszybszych uczestników przewidziano nagrody.

Terminy zawodów:
7, 14 grudnia 2023 r.,
4, 11 stycznia 2024 r.,
1, 8, 15 lutego 2024 r.,
22 lutego 2024 r. (podsumowanie wydarzenia, wręczenie nagród).

Więcej informacji na temat Łyżwiarskich Czwartków na miejskiej stronie sportowej.

Lodowisko na Rynku Starego Miasta w Warszawie, fot. UM Warszawa

Górka Szczęśliwicka czeka na mrozy

Sezon na Górce Szczęśliwickiej (narty, snowboard) już trwa. Na razie można jeździć na igielicie. Naśnieżanie stoku będzie możliwe dopiero, kiedy pozwolą na to warunki pogodowe.

Szczęśliwice to jedyny stok narciarski w Warszawie i odpowiednie miejsce do aktywnego spędzania czasu w stolicy. Narciarzy na górę zawozi wyciąg krzesełkowy – dodatkowo ze szczytu górki roztacza się widok na sporą część Warszawy. W obiekcie znajduje się wypożyczalnia sprzętu i restauracja.

Więcej informacji na sportowej stronie miasta.

Warszawa, Górka Szczęśliwicka, fot. UM Warszawa

Sportowe półkolonie w ferie

Stołeczne Centrum Sportu „Aktywna Warszawa” proponuje dzieciom dwa turnusy sportowych półkolonii w terminach:
15-19 stycznia 2024 r.,
22-26 stycznia 2024 r.
W ramach półkolonii zaplanowano grupy 15-osobowe oraz sportowe zajęcia, np.: naukę jazdy na nartach na Górce Szczęśliwickiej oraz korzystanie z innych Ośrodków Aktywnej Warszawy (jazda na łyżwach, zajęcia sportowe). Koszt jednego turnusu: 800 zł za dziecko.

Więcej informacji na temat półkolonii zimowych na stronie Aktywnej Warszawy.

Bieganie z Mikołajem

W sobotę, 9 grudnia, w Lesie Kabackim odbędzie się druga edycja Biegu z Mikołajem. Rok temu wielu uczestników startowało w strojach nawiązujących do Świąt Bożego Narodzenia.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Lasami Miejskimi Warszawy. Udział jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Na tegoroczny bieg zapisy zostały już zakończone – miejsca rozeszły się w 37 minut po ogłoszeniu zapisów. Organizatorzy biegu nadal zapraszają do kibicowania, a najmłodszych do udziału w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez Lasy Miejskie.

Więcej o biegu na sportowej stronie Warszawy.

Facebook