Aktualności

PŁOCKIE OGRODY ŚWIATŁA 2023

Płockie Ogrody Światła rozkwitną kolorami na Wzgórzu Tumskim wokół Bazyliki Katedralnej w Płocku po raz siódmy! 26 dekoracyjnych instalacji z motywami bożonarodzeniowymi, bajkowymi i zwierzęcymi będzie można podziwiać od 9 grudnia.

Aleja zakochanych i labirynt

Spacer po ogrodach zacznie się przejściem świetlną bramą główną, która prowadzi prosto w alejkę zakochanych. Pomiędzy koronami drzew zostanie rozciągnięta girlanda sopli, która da efekt świetlnego sklepienia. Dodatkowo całość kompozycji zostanie udekorowana kulami zawieszonymi na całej długości alei.

Największą przestrzeń parku zajmie kolorowy labirynt o powierzchni prawie 300 metrów kwadratowych i wysokości 3,5 m. Wewnątrz niego staną kolorowe figury 3D. W punkcie widokowym na wzgórzu stanie królewska kareta zaprzężona w parę koni.

Płockie Ogrody Światła, fot. ORLEN

Bajkowy las

Natomiast w bajkowym lesie będzie można spotkać sarnę, renifera, wiewiórkę, zająca, lisa czy pawia. Każdy z mieszkańców bajkowego lasu z pewnością pozwoli zrobić sobie zdjęcie.

Bajkowy las otwiera się na polanę, gdzie królewskie lilie poprowadzą wprost do wielkiej, 12-metrowej, bogato ozdobionej choinki. Jej wygląd do złudzenia przypominać będzie naturalny świerk ozdobiony setkami bombek, prezentów i łańcuchów. Cała kompozycja będzie zbudowana z tysięcy wielobarwnych punktów świetlnych.

Energooszczędne instalacje

Wszystkie elementy dekoracji wykonane zostały w technologii LED, gwarantującej pobór energii nawet 10-krotnie mniejszy niż w przypadku zastosowania tradycyjnych źródeł światła. Wszystkie punkty LED posiadają dodatkowe osłony z polikarbonatu, co daje dużą odporność na zgniecenia, próby wyrwania i uderzenia oraz inne mechaniczne uszkodzenia.

Wszystkie iluminacje są zasilane napięciem bezpiecznym dla zdrowia i życia ludzkiego (do 36V) lub zostały wyposażone w dodatkowe układy separacyjne.

Płockie Ogrody Światła, fot. ORLEN

Spacery w baśniowej scenerii

Oficjalne otwarcie tegorocznych ogrodów odbędzie się w sobotę 9 grudnia o godz. 16.30 w parku za Bazyliką Katedralną. Dla najmłodszych uczestników ORLEN przygotował wiele atrakcji. Pojawią się postacie z bajek oraz szczudlarze. Nie zabraknie słodkich niespodzianek, a przez cały czas atrakcjom towarzyszyć będzie świąteczna muzyka.

W dni powszednie iluminacja będzie eksponowana od godz. 15.30 do północy. Jednak w okresie Bożego Narodzenia oraz sylwestrowo-noworocznym ekspozycja będzie przedłużona go godz. 2.00 w nocy. Na spacery w świątecznej oprawie będzie można wybierać się każdego dnia do 7 stycznia 2024 roku.

Facebook