AKTUALNOŚCI

WAKACJE W RADOMIU PEŁNE ATRAKCJI

fot. Anna Wróblewska, UM Radom

Program „Akcji Lato 2019”, która wystartowała w Radomiu w pierwszym dniu wakacji, jest tak wypełniony atrakcjami, że trzeba bardzo uważnie wybierać, by nie przegapić ważnej dla siebie propozycji. Szczególnie bogata jest oferta zajęć związanych ze sportem i aktywnością ruchową nad Zalewem Borki, ale nie brakuje też propozycji zajęć kulturalnych. Wakacje to także dobry czas, by odwiedzić Muzeum Wsi Radomskiej.

fot. Anna Wróblewska, UM Radom
fot. Anna Wróblewska, UM Radom

Wakacyjny klimat w Borkach

Każdy wakacyjny weekend w Ośrodku MOSiR-u Borki upływa pod hasłem „Wczuj się w wakacyjny klimat”. Zajęcia sportowe prowadzą licencjonowali instruktorzy, między innymi mistrzyni świta fitness – Sylwia Socha. Gościem specjalnym cyklu jest Krzysztof Nowak prowadzący maratony zumby. Na Borkach zaplanowano także turnieje siatkówki plażowej w ramach Grand Prix Radomia. Pierwsze zmagania mają się odbyć 6 lipca, kolejne 27 lipca oraz 10 i 31 sierpnia.

Od poniedziałku do piątku natomiast realizowany jest program przygotowany specjalnie dla najmłodszych mieszkańców Radomia. W ramach multidyscyplinarnego projektu „Uśmiech i zabawa” od godz. 10.00 do 13.00 odbywają się zajęcia dla dzieci. Poprzez zabawę, pod okiem wykwalifikowanych trenerów i instruktorów, najmłodsi mogą poznać tajniki badmintona, lekkiej atletyki, sportów walki oraz gier zespołowych takich jak siatkówka, piłka nożna, koszykówka i wielu innych.

Zawody i treningi w innych obiektach MOSiR-u

Borki to nie jedyne miejsce, gdzie MOSiR organizuje letnie aktywności sportowe. Zajęcia nauki pływania dla grup zorganizowanych odbywają w lipcu na basenie Delfin, a w sierpniu na Orce.

Od 1 lipca na obiektach MOSiR-u będą odbywały się spotkania Minimundialu. Finał rozgrywek piłkarskich planowany jest na 19 lipca. W planie są również zajęcia łucznicze, treningi z kickboxingu oraz boksu i tenisa. Szczegóły dotyczące zajęć można systematycznie sprawdzać na stronie www.mosir.radom.pl.

fot. Łukasz Wójcik, UM Radom
fot. Łukasz Wójcik, UM Radom

Świat prababek i pradziadków

Wakacje to bardzo dobry czas, żeby odwiedzić Muzeum Wsi Radomskiej i spokojnie poprzyglądać się wiatrakom – najbardziej charakterystycznym obiektom radomskiego skansenu.

Można też skorzystać z plenerowych zajęć organizowanych od maja do końca sierpnia i zdobyć… certyfikat sprawności pradziadka. To nie przelewki – z uzyskaniem tej niezwykłej sprawności wiąże się wykonanie wyjątkowych zadań. Trzeba pozyskać mąkę w stępach, uformować bułki z ciasta drożdżowego, ubić masło w maselnicy, zrobić pranie w balii na tarze, popracować przy obróbce lnu i skręcaniu sznurka oraz wykazać się umiejętnością tkania na ramkach tkackich. Wszystkie czynności należy wykonać prawidłowo, by stać się właścicielem certyfikatu. Ale ile jest przy tym zabawy!

fot. Anna Wróblewska, UM Radom
fot. Anna Wróblewska, UM Radom

Teatralne lato w Kuźni Artystycznej

„Lato w teatrze – Warchoły i chytre baby” – ten niezwykły tytuł zapowiada teatralne (bezpłatne!) półkolonie, które odbędą się w Kuźni Artystycznej od 22 lipca do 4 sierpnia. Celem projektu jest m.in. budowanie u uczestników (dzieci i młodzieży w wieku 9-18 lat) poczucia własnej wartości i dumy z Radomia i Radomszczyzny.

Podczas zajęć nacisk będzie kładziony na wykorzystywanie technik improwizacji. Uczestnicy będą pracowali w 4 grupach: aktorskiej, muzycznej, tanecznej i multimedialnej. Finał zaplanowany jest na 4 sierpnia o godz. 20.20 w „Kuźni Artystycznej”. Zgłoszenia są przyjmowane do 5 lipca pod adresem: kuznia.artystyczna@amfiteatr.radom.pl.

To tylko część propozycji przygotowanych dla młodych radomian spędzających lato lub jego część w rodzinnym mieście. Program zajęć dla młodych czytelników przygotowały też na przykład cztery filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu: przy ul. Osiedlowej 9, Zientarskiego 1 A, Kusocińskiego 13 i Baryckiej 2. Harmonogram zajęć można znaleźć na profilach poszczególnych filii na Facebooku.

Facebook