AKTUALNOŚCI

OTWARCIE SEZONU TURYSTYCZNEGO NA MAZOWSZU. WIWAT KAMPERY!

Nowy sezon turystyczny na Mazowszu wystartuje oficjalnie podczas I Mazowieckiego Zlotu Caravaningowego w Pułtusku! Nowe otwarcie ogłosi 20 maja Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Dlaczego Pułtusk? Jedno z najstarszych miast regionu, szalenie atrakcyjne pod względem turystycznym, od nowego sezonu przyciągać będzie kolejną grupę podróżników: nad Narwią otwarte zostało kamperowisko, a na terenie Hotelu Zamek Pułtusk Dom Polonii uruchomiona została strefa serwisowa dla kamperów!

Z okazji otwarcia sezonu turystycznego mamy też specjalny prezent dla naszych odbiorców: nowy dział serwisu zatytułowany NA KEMPINGU, gdzie znajdą Państwo informacje o kamperowiskach i polach campingowych na terenie województwa mazowieckiego.

ZOBACZ TEŻ:
NA KEMPINGU

Pułtusk, wieża ratuszowa na Rynku

MIASTO PEŁNE ATRAKCJI

Pułtusk to miasto pełne niespodzianek i tajemnic. Przetrwało olbrzymie powodzie i największy w historii deszcz meteorytów. Leży na kilku wyspach, a najmniejsza z nich z trudem zmieściłaby się na największym akwenie Mazowsza, czyli Jeziorze Zegrzyńskim. Pułtusk można poznawać od strony wody podróżując… gondolą.

Miasto gościło władców kilku państw i zostało uwiecznione na Łuku Triumfalnym w Paryżu. Nawet teraz zdarzają się dni, że na zamku biskupów płockich pojawia się triumfator spod Wiednia – Jan III Sobieski. Ciałem! Ale Pułtusk jest miastem tak starym, że ma też swoje duchy, a od niedawna udostępnia turystom najstarsze tajemnice: podziemia ratusza.

ZOBACZ TEŻ:
PUŁTUSK. GONDOLE, POŚCIGI I HUSARZE
PLAŻA W PUŁTUSKU Z WIDOKIEM NA ZAMEK
SPACER PO PUŁTUSKU Z KLUBEM WŁÓCZYKIJÓW

NOWE KAMPEROWISKO

Do tych wszystkich atrakcji dołączyła właśnie kolejna: Hotel Zamek Pułtusk Dom Polonii udostępnił turystom podróżującym domami na kółkach „Camper System” – stanowiska serwisowe, gdzie można zlać nieczystości z pojazdu, opróżnić toaletę i pobrać czystą wodę.

Osoby, które mają w planach dłuższy pobyt w mieście, mogą skorzystać z miejsc postojowych nad Narwią, gdzie dodatkowo dostępne są przyłącza do prądu oraz kubły na odpady. Strefa kamperowa zajmuje wydzieloną część parkingu, tuż przy hotelu. Aby wjechać na jej teren należy pobrać bilet wjazdowy na parking hotelowy, a następnie udać się do recepcji w celu opłacenia interesujących nas usług.

ZOBACZ TEŻ:
CAMPER SYSTEM W PUŁTUSKU

HOTEL ZAMEK PUŁTUSK DOM POLONII

Trzygwiazdkowy Hotel Zamek Pułtusk Dom Polonii, przy którym mieści się kamperowisko, to dawny zamek biskupów płockich. Można w nim zwiedzić zabytkowe wnętrza z kasztelanem zamkowym, a w Galerii Zamkowej obejrzeć pracę lokalnych i polonijnych artystów. Do specjalizującej się w potrawach kuchni polskiej Restauracji Karmazynowej warto wybrać się na obiad lub kolację.

Hotel dysponuje również kortami tenisowymi i organizuje lekcje jazdy konnej oraz rejsy gondolami po Narwi. W sezonie letnim na terenie podzamcza odbywają się popularne imprezy plenerowe, takie jak Dzień Tradycji Rzeczypospolitej – Piknik Husarski oraz turnieje rycerskie i pikniki militarne. Niedaleko zamku znajduje się plaża miejska nad Narwią.

I MAZOWIECKI ZLOT CARAVANINGOWY – DZIEŃ OTWARTY

I Mazowiecki Zlot Caravaningowy zorganizowany został dla miłośników caravaningu i jest imprezą biletowaną, ale wszyscy zainteresowani tą formą podróżowania mogą wziąć udział w dniu otwartym Zlotu, który został zaplanowany na sobotę 21 maja.

Tego dnia na Rynku w Pułtusku (najdłuższym brukowanym rynku w Europie! Ma aż 400 metrów długości!) uruchomiona zostanie strefa „Kamping i caravaning”. Można ją będzie odwiedzać od godz. 10.00 do 18.00. W programie:
– zwiedzanie flagowych kamperów uczestniczących w Zlocie
– konkursy i zabawy dla odwiedzających, w których nagrodą główną będzie „Kamper na weekend”.

ZOBACZ TEŻ:
DZIEŃ OTWARTY I MAZOWIECKIEGO ZLOTU CARAVANINGOWEGO NA FACEBOOKU
I MAZOWIECKI ZLOT CARAVANINGOWY NA FACEBOOKU

Facebook