AKTUALNOŚCIROWERY

MAZOWIECKI GRAVEL I GRAVEL FOLKS 2022

Wkrótce wystartuje Mazowiecki Gravel – największe wydarzenie kolarsko-przygodowe w regionie. Druga edycja rajdu dookoła Mazowsza będzie trwała od 10 do 12 czerwca. Niemal w tym samym czasie, a dokładnie: 12 czerwca, odbędzie się Gravel Folks – odsłona zupełnie nowego cyklu zawodów typu „brevet”. Na ten drugi rajd można jeszcze zapisywać się do 28 maja.

MAZOWIECKI GRAVEL

Mazowiecki Gravel to coroczna impreza gromadząca pasjonatów turystyki i sportów rowerowych, którzy między 10 a 12 czerwca będą mieli okazję zwiedzić wyjątkowe zakątki regionu. W tym roku organizatorzy zapraszają do południowych i zachodnich części województwa mazowieckiego.

Start i metę wyznaczono w Radomiu, a uczestnicy pokonają trasy o dwóch alternatywnych długościach:
– 500 km przez Puszczę Kozienicką, Warkę, Warszawę, Modlin, Czerwińsk nad Wisłą, Płock i Puszczę Bolimowską;
– 200 km z Puszczy Kozienickiej i Warki przez Grójec i Mogielnicę do Radomia.

Trasy zostały starannie wyselekcjonowane i biegną w większości szutrowymi drogami oraz lokalnymi asfaltami o niskim natężeniu ruchu. Na uwagę zasługują krajoznawcze i przyrodnicze atrakcje, które będą mijać zawodnicy, m.in. zamek w Czersku, Twierdzę Modlin czy doliny Wisły, Narwi i Pilicy.

GRAVEL FOLKS

Poza długimi dystansami można również wziąć udział w rajdzie Gravel Folks. Odbędzie się on 12 czerwca i nie będzie na nim obowiązywał pomiar czasu. Trasa będzie miała długość 120 km, a uczestnicy pojadą z Radomia do najciekawszych miejsc Puszczy Kozienickiej oraz nad Wisłę, po czym wrócą na metę w MOSiR-Radom.

Gravel Folks to odsłona zupełnie nowego cyklu zawodów typu „brevet”, którego uczestnicy mają za zadanie odwiedzić wyznaczone punkty i potwierdzić to zebranymi pieczątkami.

Partnerem imprezy jest urząd Marszałkowski województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna.

 

Mazowiecki Gravel 2021
Facebook