Nad wodąPlaże i kąpieliska

PLAŻA W PUŁTUSKU Z WIDOKIEM NA ZAMEK

Kąpielisko miejskie w Pułtusku to plaża nad Narwią z widokiem na dawny zamek biskupów płockich. Z atrakcji i udogodnień kąpieliska można korzystać codziennie od 11.00 do 19.00, kiedy opiekę nad plażowiczami sprawują ratownicy Pułtuskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kąpielisko strzeżone w godz. 10.00 – 19.00

Na wypoczywających nad Narwią – oprócz kąpieliska z pomostem i piaszczystej plaży – czekają leżaki, huśtawki ogrodowe i drewniane parasole chroniące przed promieniami słonecznymi. Dla rodzin z dziećmi dostępna jest zjeżdżalnia i zabawki wodne; a dla wszystkich lubiących aktywność fizyczną w wodzie – boisko wodne i sprzęt pływający.

Są tam także dwa boiska do siatkówki plażowej i koszykowej, przestrzeń do gry w kometki oraz siłownia plenerowa. Praktycznym udogodnieniem są przebieralnie, toalety i kiosk z napojami.

W trakcie sezonu na plaży organizowane są turnieje siatkówki plażowej i piłki nożnej plażowej, a także plenerowe sesje fitness i zajęcia rekreacyjne pod okiem animatorów.

Kąpielisko znajduje się niedaleko Domu Polonii – hotelu urządzonego w XV-wiecznym zamku, przy którym działają przystań i stanica. Na przystani można zacumować niewielką łódź lub jacht; dostępny jest także bar i toalety. W stanicy można wypożyczyć kajaki, rowery wodne w kształci kaczki lub łabędzia czy łódź motorową.

Ale największą wodną atrakcją organizowaną przez Dom Polonii są rejsy gondolami. Podczas wycieczki można nie tylko cieszyć oko urokami nadnarwiańskiej przyrody, ale także zjeść kolację na łodzi.
Głód zaspokoić można także w jednej z kilku nadrzecznych knajpek w pobliżu zamku, np. Letnim Barze Kasztelanka lub Gospodzie „Na Cyplu”.

Zamek w Pułtusku, fot. archiwum Domu Polonii

Szeroką ofertą sprzętu sportowego i wodnego dysponuje także wypożyczalnia Keja. Do dyspozycji miłośników aktywnego wypoczynku są kajaki i rowery wodne oraz łódki elektryczne; można wypożyczyć także quady do jazdy po okolicy. Punkt zajmuje się organizacją spływów kajakowych oraz rejsów jachtem spacerowym. W sezonie funkcjonuje tam również mała smażalnia ryb.

ZOBACZ TEŻ:
PUŁTUSK. GONDOLE, POŚCIGI I HUSARZE
SPACER PO PUŁTUSKU Z KLUBEM WŁÓCZYKIJÓW
NAREW. WODNE SPLOTY, STARORZECZA I ZALEW
NAREW – AMAZONKA I KOKIETKA

Facebook