Aktualności

NOWY NUMER MODY NA MAZOWSZE – WIOSENNY PRZEWODNIK

Wiosna przybyła na Mazowsze, ruszajmy z nią w plener! Do lasu! Na łąki! Na mazowieckie bagniska i torfowiska! A później – do rodzinnych parków rozrywki! Startują pod koniec kwietnia, kiedy zaczyna się także sezon w średniowiecznych zamkach!
Mnóstwo pomysłów na wiosenne przygody znajdziecie w wiosennym magazynie Moda na Mazowsze. Pobierajcie i korzystajcie 😀 Niech wiosna będzie z Wami 😀

WIOSENNA MODA NA MAZOWSZE – NAJNOWSZY NUMER DO POBRANIA

Wiosna to zawsze nowy początek. Słońce, ciepły wiatr, więcej dnia, nowalijki – po prostu czujemy, jak także w nas rodzi się nowa energia. I widzimy, jak z zielenią i kolejnymi kolorami pojawia się na świecie nowe życie. Oraz nowy sezon – na długie spacery, rajdy rowerowe, kilkudniowe wypady za miasto, a jeśli ktoś nie może doczekać się świętego Jana, to nawet wiosenne spływy kajakowe.

Mazowsze daje mnóstwo możliwości kontaktu z naturą: poza Kampinoskim Parkiem Narodowym poprzecinanym setkami kilometrów szlaków pieszych i rowerowych mamy też piękne i różnorodne parki krajobrazowe. Mazowiecki – z delikatnymi świdermajerami i uzdrowiskowym mikroklimatem, który tworzą sosny. Kozienicki, w którym zawsze jest nieco cieplej niż wokół niego, a Królewskie Źródło wabi spacerowiczów drewnianymi kładkami. Dla miłośników wędrówek pieszych, rowerowych i konnych wymarzony teren to Nadbużański Park Krajobrazowy, gościnny także dla fanów machania wiosłami, którzy znajdą tu dwie malowniczo meandrujące rzeki – Liwiec dla początkujących i Bug dla wytrawnych kajakarzy. A jest jeszcze Podlaski Przełom Bugu dla wielbicieli dzikiej przyrody, starodrzewu i uroczysk oraz Bolimowski Park Krajobrazowy idealny na majowe wędrówki, bo właśnie wtedy na leśnych konwaliowiskach zakwitają maleńkie białe dzwoneczki.

Razem z konwaliami witają nowy sezon mazowieckie parki rozrywki: Julinek, Farma Iluzji i Kosmiczne Ranczo, na wąskie tory stacji Piaseczno Miasto i Stacji Muzeum w Sochaczewie wracają zabytkowe kolejki, a średniowieczne zamki w Czersku i Iłży szykują turnieje rycerskie!

Wiosną będzie można przeżyć na Mazowszu tyle pięknych przygód, że chociaż część z nich musieliśmy ująć w kalendarium, by nie umknęły Państwa uwadze. Od niego warto zacząć lekturę nowego magazynu, by później, z każdą kolejną stroną, planować serię wiosennych podróży po Mazowszu – po swojemu. A jeśli jakiejś informacji nie zmieściliśmy papierze, na pewno czeka na swoich odkrywców w serwisie Moda na Mazowsze, który jest dostępny przez okrągły rok 🙂

Wiosna przyszła do nas, więc teraz my wyjdźmy do niej, by przeżyć ją kolorowo!

Do zobaczenia na szlaku 😀

Facebook