Nad wodąPlaże i kąpieliska

JEZIORA BIELAWSKIE. WAWA WAKE I ŁOWISKO

W Bielawie niedaleko Konstancina-Jeziorny, w otoczeniu pól i łąk położone są dwa Jeziora Bielawskie. Nad górne wybierają się najchętniej osoby planujące początek przygody z wakeboardingiem. Dolne jest jednym z najlepszych łowisk na Mazowszu. Stosunkowo niewielka odległość od Warszawy sprawia, że jeziora są popularnym celem weekendowych wycieczek mieszkańców stolicy i okolic.

Kąpielisko dla aktywnych

Największym magnesem przyciągającym wczasowiczów nad górne Jezioro Bielawskie są dwa wyciągi wakeboardowe z przeszkodami o różnym stopniu trudności. Sesje wakeboardowe – zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych amatorów wake’a – prowadzone są pod okiem doświadczonej kadry. Ze względu na duże zainteresowanie zalecana jest wcześniejsza rezerwacja wyciągów na stronie ośrodka.

Jeśli kogoś wciągnie nowe hobby, może zacząć kompletować własny sprzęt. Sprzyjają temu regularnie organizowane na terenie ośrodka giełdy, podczas których można kupić deski, pianki i inne akcesoria.

Nad górnym Jeziorem Bielawskim działa również wypożyczalnia sprzętu do pływania, można też popływać bez sprzętu w wyznaczonej strefie do kąpieli, pochillować na plaży na leżakach lub hamakach albo odpocząć aktywnie na boisku siatkówki plażowej. Na młodszych czeka wodny plac zabaw z dmuchańcami i zjeżdżalnią oraz piaskownicą.

Głód i pragnienie można ugasić w gastrobarze serwującym dania z grilla, pizzę, słodkości oraz napoje. Strefa gastronomiczna połączona jest z tarasem z kolorowymi parasolkami i huśtawkami. Na terenie strefy dostępne są sanitariaty oraz wifi. Miejsce jest przyjazne czworonogom.

Prawie raj dla wędkarzy

Jezioro dolne to oaza miłośników wędkarstwa, którym udostępniono dwa łowiska: karpiowe i rekreacyjne, obydwa typu „no kill” (złów i wypuść). Można tu złowić okazałe karpie, karasie, leszcze, liny, szczupaki i sandacze. Przy łowisku zorganizowanych jest kilkadziesiąt stanowisk z możliwością bezpośredniego dojazdu do nich samochodem.

Łowisko otwarte jest każdego dnia od wschodu do zachodu słońca; od piątku do niedzieli możliwe jest również wędkowanie nocne (wymagana wcześniejsza rezerwacja: tel. 603 932 204). Jednorazowe wejście na łowisko kosztuje 30 zł.

Z południowej Warszawy można dojechać nad Jeziora Bielawskie autem lub rowerem (ul. Powsińską) – dystans od stacji Metra Kabaty wynosi niecałe 8 km. Nad jezioro można dostać się z Gassów, Opacza i Konstancina-Jeziorny linią L14 (przystanek komunikacji miejskiej znajduje się w pobliżu górnego jeziora).

Parku kultury i sportu po sąsiedzku

Odpoczynek nad jeziorami można połączyć z wizytą w Parku Kultury w Powsinie. To propozycja dla miłośników sportów na świeżym powietrzu i spacerów. Na terenie parku znajduje się m.in. basen plenerowy, plac gier z minigolfem i boiskami do siatkówki oraz siatkówki plażowej, pawilon sportowy z siłownią plenerową i kortami tenisowymi, a także park linowy. Dodatkowym atutem parku jest możliwość skorzystania z miejsc noclegowych.

Przez teren Parku Kultury przebiegają szlaki turystyczne: czerwony prowadzi przez tereny rekreacyjno-sportowe parku, a zielonym można dotrzeć do Ogrodu Botanicznego PAN.

Dane kontaktowe

WAWA WAKE
ul. Wspólna 80, Bielawa/Konstancin-Jeziorna
+48 504 50 54 54
Strona www
Facebook