Zalew na Borkach to dla mieszkańców Radomia i okolic jedno z ulubionych miejsc letniego wypoczynku – odwiedzane szczególnie chętnie w upalne dni. W 2021 r. przybyło powodów, aby wybrać się nad akwen, ponieważ zarówno sam zbiornik, jak i infrastruktura wokół niego, przeszły gruntowną modernizację. Kąpielisko strzeżone w godz. 10.00 – 18.00.

Kąpiele w zalewie możliwe są od strony ul. Stasieckiego od początku lipca 2021 r. Do pływania zachęca wyjątkowo czysta woda (to efekt napowietrzaczy i innych nowoczesnych rozwiązań technicznych). Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają ratownicy, a atrakcyjności akwenowi dodają podesty spacerowe oraz fontanny zasilane energią z paneli fotowoltaicznych i małej elektrowni wiatrowej.

Na Borkach można kąpać się, wypoczywać na plaży, a także skorzystać z dodatkowych atrakcji kąpieliska: boiska do siatkówki, minikoszykówki i piłki nożnej oraz punktu ze sprzętem wodnym, gdzie można wypożyczyć m.in. deski SUP. Najmłodszym wczasowiczom najbardziej podoba się plac zabaw z trampolinami. Dzień wypoczynku nad wodą można zakończyć rozpalając grilla w specjalnie do tego wyznaczonej strefie.

Idących w ślady Igi Świątek i Huberta Hurkacza zainteresuje fakt, że w sąsiedztwie zalewu (przy ulicy Bulwarowej 19) znajdują się kryte i otwarte korty tenisowe. Do dyspozycji entuzjastów „białego sportu”, którzy wolą trenować w pojedynkę, dostępna jest ścianka tenisowa. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt do gry – rakiety i piłeczki.

Nad wodą znajduje się stacja Radomskiego Roweru Miejskiego, więc łatwo dostać się nad akwen z centrum miasta i innych jego części, tym bardziej, że zalew otacza ścieżka rowerowa, z której chętnie korzystają także rolkarze.

Tuż przy zalewie znajduje się trzygwiazdkowy Hotel Promenada Biznes & Wypoczynek. Oprócz miejsc noclegowych i restauracji, wśród udogodnień oferowanych gościom obiektu jest wypożyczalnia rowerów i kijów (na trening nordic walking można wybrać się zielonym szlakiem turystycznym biegnącym brzegiem zalewu).

Dobre informacje mamy też dla zmotoryzowanych – nad zalewem znajduje się kilkanaście miejsc postojowych na parkingu strzeżony przy ul. Kosowskiej, a także bezpośrednio przy kortach tenisowych.

Facebook