Specjalny pokaz fontann, koncert zespołu „Mazowsze”, lekcja poloneza, wycieczki autobusowe śladami polskiej ustawy zasadniczej oraz wspólne czytanie Konstytucji to niektóre punkty programu Pikniku z Konstytucją, który odbędzie się w Warszawie 29 maja z okazji 25-lecia Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Imprezę zaplanowano w Multimedialnym Parku Fontann, ale niektóre atrakcje będą przenosiły się także do innych części stolicy.

Piknik z Konstytucją

Na uczestników pikniku czekać będzie wiele atrakcji związanych z Konstytucją RP, m.in. warsztaty konstytucyjne, wycieczki autobusowe „Śladami Konstytucji”, a także pokazy i lekcje poloneza.

Odbędzie się również wspólne czytanie Konstytucji. Wśród czytających znajdą się m.in. wicemarszałek Senatu RP Michał Kamiński, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, zastępca prezydenta m.st. Warszawy Renata Kaznowska, przewodniczący samorządu studentów UW Kamil Bonas, a także aktorzy: Dorota Stalińska i Olgierd Łukasiewicz.

Wszyscy, którzy zdecydują się niedzielę 29 maja spędzić w Multimedialnym Parku Fontann, będą mogli korzystać z animacji dla dzieci i młodzieży, które potrwają od 12:00 do 18:00. Zaplanowano warsztaty z tworzenia kotylionów, malowanie twarzy i puszczanie wielkich baniek mydlanych.

Podczas całego pikniku uczestnikom będzie towarzyszyło pięciu szczudlarzy z Teatru AKT. Nie zabraknie też różnego rodzaju stoisk, m.in. kaligraficznego, kół gospodyń wiejskich z Mazowsza i Teatru Baj.

Dzień pełen atrakcji zakończą koncert zespołu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” o godz. 19:30 oraz specjalny pokaz fontann o godz. 21:30.

Piknik ma charakter otwarty, a udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Więcej szczegółów można znaleźć w opisie wydarzenia na Facebooku.

ZOBACZ TEŻ:
NOWY PROGRAM W MULTIMEDIALNYM PARKU FONTANN W 2022 R.

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej ma 25 lat!

– Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej – podstawa i gwarancja wolności, praworządności i niezawisłości sądów w Polsce ma już 25 lat. Jej uchwalenie nie byłoby możliwe bez zaangażowania i determinacji wielu osób, w tym Honorowego Obywatela Warszawy Tadeusza Mazowieckiego – opowiada prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski zapraszając na Piknik z Konstytucją.

– Dziś bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy troszczyć się o przestrzeganie zasad w niej zawartych, dlatego zachęcam Państwa do wspólnego świętowania jubileuszu obowiązywania Konstytucji RP z 1997 r. już w najbliższą niedzielę w Multimedialnym Parku Fontann. Do zobaczenia! – zachęca prezydent stolicy.

Do uczestnictwa w niedzielnych atrakcjach zachęca także Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, który w 1997 r. zajmował stanowisko marszałka Senatu RP i wspomina, że prace nad Konstytucją RP rozpoczęły się w zasadzie już w 1991 r.

– To był przełom, poprzedzony długimi dyskusjami i oparty o niełatwy kompromis wielu środowisk. Ale udało się. 25 lat temu uchwaliliśmy Konstytucję RP, matkę wszystkich aktów prawnych, podstawę praw obywatela i funkcjonowania demokratycznego i nowoczesnego państwa. Zapraszam wszystkich Mazowszan. Spotkajmy się 29 maja na Podzamczu, przy Multimedialnym Parku Fontann – zaprasza marszałek Struzik.

Facebook