AKTUALNOŚCI

JARMARK TUMSKI I CYGAŃSKA NOC W PŁOCKU 2022

XIV edycja Jarmarku Tumskiego połączona z obchodami Dni Historii Płocka odbędzie się na ulicach Starego Miasta od 3 do 5 czerwca 2022 r. Jedną z imprez towarzyszących Jarmarkowi będzie Cygańska Noc, która powraca do Płocka po przerwie.

STOISKA, STREFY I PAMIĄTKOWA MONETA

Udział w tegorocznym Jarmarku zapowiedziało kilkuset wystawców. Zwiedzający mogą spodziewać się około 350 stoisk kolekcjonerskich i handlowych oraz mnóstwa występów artystycznych, wystaw i inscenizacji historycznych. Konkretnych wydarzeń można będzie szukać w strefach tematycznych, na które Jarmark Tumski został w tym roku podzielony: handlowej, kolekcjonerskiej, historycznej oraz dziecięcej.

Jedną z najciekawszych pamiątek z tegorocznej imprezy może stać się numizmatyczny unikat: brakteat protekcyjny Bolesława III Krzywoustego z 1136 r.

„Moneta wybita w limitowanej ilości jest oficjalną pamiątką XIV-go Jarmarku Tumskiego. Zgodnie z tradycją, historię tej niesamowitej monety poznacie dzięki tekstowi, zamieszczonemu na odwrocie certyfikatu oryginalności. Cena pamiątkowej monety wynosić będzie 20 zł”.

Strona internetowa Jarmarku Tumskiego

CYGAŃSKA NOC

W sobotę 4 czerwca odbędzie się impreza towarzysząca XIV Jarrmarkowi Tumskiemu –

XVII Międzynarodowy Festiwal Romów – Romani Rat „Cygańska Noc” odbędzie się jak niegdyś na płockiej Starówce. Cykl występów zaplanowano na sobotę 4 czerwca. Start o godz. 17.00, wstęp bezpłatny.

Romani Rat „Cygańska Noc” – program
4 czerwca 2022 roku (sobota), godz. 17.00-22.00
Rynek Starego Miasta w Płocku

17.00 – rozpoczęcie imprezy
17.10 – Carmen i Przyjaciele
18:10 – Artystyczny Zespół Cygański Romanca
19.10 – Krystiano & Romen
20.10 – Elena i Cygańskie Czary
21.10 – Imperio

Organizatorem Jarmarku jest Urząd Miasta Płocka, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów oraz Muzeum Mazowieckie w Płocku.

Więcej informacji:
Strona internetowa Jarmarku Tumskiego
Jarmark Tumski na Facebooku
Jarmark Tumski 2022 (wydarzenie) na Facebooku

Facebook