Aktualności

VISTULA FOLK FESTIVAL W PŁOCKU

Muzyka, tańce i barwne, rozśpiewane korowody wędrujące ulicami miasta – w drugiej połowie sierpnia Płock staje się od ośmiu lat światową stolicą folku. Impreza jest świetną okazją do zapoznania się z twórczością artystów folklorystycznych z przeróżnych zakątków całego świata, a także kolejnym dobrym pretekstem, by odwiedzić latem jedno z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast 🙂

Gośćmi 8. edycji Vistula Folk Festival będą w 2019 r. będą artyści z Ameryki Południowej, Azji i Europy, m.in. argentyński zespół Gran Ballet Argentino, grupa Uniwersytetu Tecnica Del Norte z ekwadorskiej Ibary, FS Hriňovčan ze Słowacji oraz Zespół Pieśni i Tańca „Severniashki” z Bułgarii.

Jak co roku koncerty festiwalowych gości będzie można oglądać na Starym Rynku, w Parku Północnym na Podolszycach oraz w amfiteatrze podczas uroczystej gali.

W poprzednich edycjach Vistula Folk Festival wystąpiły w Płocku m.in. zespoły z Ukrainy, Gruzji, Brazylii, Meksyku, Nowej Zelandii, Tajlandii, Bułgarii, Węgier, Słowacji, Białorusi, Rosji, Dagestanu, Łotwy i Serbii.

8. edycja Vistula Folk Festival odbędzie się w Płocku od 20 do 25 sierpnia. Bilety na Koncert Galowy można kupić w Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10) oraz na stronie www.pokis.infoserw.pl.

PROGRAM 8. VISTULA FOLK FESTIVAL

20 sierpnia (wtorek) Stary Rynek
15:45 – Prezentacja zespołów folklorystycznych

21 sierpnia (środa) Park Północny
18:30 – Koncert inauguracyjny

22 sierpnia (czwartek) Stary Rynek
19:00 – Spotkanie z kulturą bułgarską, zespół „IVAN VALEV” z siostrzanego miasta Pleven

23 sierpnia (piątek) Stary Rynek
19:00 – Koncert folkowy Gran Ballet Argentino

24 sierpnia (sobota) Amfiteatr (ul. Rybaki 15)
19:30 – Koncert Galowy

25 sierpnia (niedziela)
11:30 – Masz Święta z udziałem zespołów (Bazylika Katedralna)
12:30 – Korowód folklorystyczny ulicami Starego Miasta (Katedra- Grodzka- Stary Rynek)
13:00 – Zabawy zespołów z mieszkańcami (Stary Rynek)

Więcej informacji na www.vistulaff.pl oraz www.pokis.pl.

Facebook