Aktualności

ŚWIĄTECZNA ILUMINACJA Z BAŚNIOWĄ OPRAWĄ

fot. Ewelina Lach

Ależ to będzie zabawa! Odpaleniu świątecznej iluminacji w Warszawie będą towarzyszyły niesamowite atrakcje: spektakl uliczny ze skrzatami, śnieżynkami i aniołkami w rolach głównych. Parada świąteczna przejdzie w asyście Orkiestry Mikołajów szlakiem świetlnych ozdób z Podzamcza aż do Multimedialnego Parku Fontann. A ile niespodzianek napotka po drodze! Ohoho!

Świąteczne oświetlenie rozbłyśnie 8 grudnia w Warszawie po raz dziesiąty. Oficjalnemu odpaleniu setek tysięcy światełek będą towarzyszyły specjalne atrakcje.

Wszystko rozpocznie się o godz. 15.30 – w tym momencie światełka rozbłysną na Krakowskim Przedmieściu po raz pierwszy w tym sezonie. Tuż po zapadnięciu zmroku przy pomniku Kopernika wystąpi teatr uliczny, a w nim bajkowe skrzaty, śnieżynki i anioły sypiące na publiczność anielski pył. Stamtąd w asyście Orkiestry Mikołajów wyruszy świąteczna parada z udziałem warszawiaków i turystów szlakiem świetlnych ozdób aż do Multimedialnego Parku Fontann. W trakcie spaceru będzie można spotkać mikołajkowe chóry, orkiestry dęte i oryginalną orkiestrę dudziarzy – Pipes & Drums, która jako jedyna w Polsce wykonuje tradycyjną szkocką muzykę na wielkich dudach szkockich.

O godz. 17.00 przy hotelu Bristol będzie można obejrzeć świetlny pokaz audiowizualny wyświetlany na tym historycznym budynku. Spacer Traktem Królewskim będą umilać występy chórów – profesjonalnych i złożonych z tych warszawiaków, którzy wcześniej poznali tajniki chóralnego śpiewania podczas warsztatów prowadzonych przez dyrygentkę Ewę Jurkiewicz.

świąteczna iluminacja w Warszawie w 2016 r., fot. UM Warszawa

Spragnionych i zmarzniętych spacerowiczów MPWiK poczęstuje herbatą przygotowaną z warszawskiej kranówki, a miłośnicy świątecznych potraw będą mogli wzmocnić się barszczem przygotowanym wedle tradycyjnej receptury.

To nie koniec atrakcji, ostatnią niespodzianką, którą będzie można podziwiać podczas okresu świątecznego, będą pokazy zimowej iluminacji fontann na Podzamczu. Pokazy zaplanowano o pełnych godzinach: 16, 17, 18, 19 i 20. Piętnastominutowe spektakle będą się odbywały w piątki, soboty i niedziele do 28 stycznia 2019 roku.

Atrakcje uświetniające 8 grudnia włączenie świątecznej iluminacji będą trwać do godz. 19.30.

Facebook