AKTUALNOŚCI

BETLEJEM POLSKIE I JARMARK ŚWIĄTECZNY W SIEDZIBIE MAZOWSZA

Przez cały okres świąteczny, aż do 20 stycznia 2019 r., zespół Mazowsze będzie wystawiał w swojej siedzibie w Otrębusach roztańczone i rozśpiewane widowisko „Betlejem polskie”, a 15 i 16 grudnia 2018 zaprasza na V Jarmark produktów regionalnych i rzemiosła artystycznego ŚWIĘTA ZA PASEM.

V Jarmark produktów regionalnych i rzemiosła artystycznego ŚWIĘTA ZA PASEM

Nazwa imprezy mówi właściwie wszystko o tym, co można będzie znaleźć na stoiskach, które będą czynne 15 i 16 grudnia od godz. 13.00. Jarmark odbędzie się w siedzibie zespołu Mazowsze przy ul. Świerkowej 2 w Otrębusach. Świątecznym zakupom będą towarzyszyły dwa koncerty. Wstęp na jarmark jest bezpłatny, natomiast występy świąteczne Mazowsza są biletowane.

Jarmark na Facebooku

Premiera spektaklu „Betlejem polskie”, fot. Jan Drzewiecki

Koncerty świąteczne

15 grudnia, godz. 18:00
„BETLEJEM POLSKIE” – najnowsze widowisko zespołu „Mazowsze” oparte na dramacie Lucjana Rydla miało premierę 7 grudnia 2018 r. To magiczne, roztańczone i rozśpiewane widowisko z udziałem 150 wykonawców: aktorów, solistów śpiewaków, artystów baletu, chóru i orkiestry.

16 grudnia, godz. 17:00
„GWIAZDO ŚWIEĆ, KOLĘDO LEĆ” – muzyczna podróż do krainy najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Łukasza Zagrobelnego i Włodzimierza Korcza.

„BETLEJEM POLSKIE” w okresie świątecznym

W okresie świątecznym, aż do 20 stycznia, zespół Mazowsze będzie wystawiał w swojej siedzibie bożonarodzeniowe przedstawienie „Betlejem polskie” według Lucjana Rydla w reżyserii Zbigniewa Kułagowskiego. Spektakl ten to roztańczone i rozśpiewane magiczne widowisko utrzymane w klimacie świątecznej zabawy, jednocześnie przepełnione mądrym tekstem z wątkami historycznymi, a przede wszystkim piękną muzyką i śpiewem, co jest największą siłą zespołu Mazowsze.

Wystawienia „Betlejem polskiego” to także świetna okazja do wspólnego kolędowania!

Rezerwacja i sprzedaż biletów na koncerty (także w czasie świątecznego Jarmarku): Kasa Biletowa Zespołu „Mazowsze” tel. 22 20 88 200 lub on-line na stronie mazowsze.waw.pl

Dane kontaktowe

Karolin - siedziba zespołu Mazowsze
Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "MAZOWSZE" im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie, ul. Świerkowa 2, 05-805 Otrębusy
tel.: +48 22 2088888, fax: +48 22 2088800
Strona www
Instagram
Facebook