Aktualności

POCIĄGI I SAMOCHODY NA ZIMOWYM NARODOWYM

Ile pociągów zmieści się na płycie Zimowego Narodowego w Warszawie? 15! Do tego ponad 200 samochodów, prawie 250 budynków, pół kilometra torowiska… Jakim cudem? Żadnym, wszystko w miniaturze. Na Stadionie Narodowym będzie można podziwiać największą w Polsce makietę kolejki. Uwaga! Tylko przez dwa dni: 15 i 16 grudnia!

„Kolejkowo” to niezwykle zaawansowana od strony technicznej, ogromna konstrukcja stworzona przez pasjonatów i artystów. Na makiecie można zobaczyć jeżdżące pociągi, a także samochody, koparki i  dymiące „prawdziwym” dymem kominy elektrociepłowni. Co więcej, miniaturowi mieszkańcy „Kolejkowa” mogą oglądać w swoich mieszkaniach telewizję wyświetlaną na miniaturowych telewizorach!

Makieta zajmuje 335 m2 powierzchni, ma torowisko liczące 510 metrów, 15 pociągów, 60 wagonów, 215 samochodów, 242 budynki, w tym miniatury autentycznych budowli z Dolnego Śląska, 3437 figurek ludzi i zwierząt oraz mosty i tunele, a nawet nietuzinkowy mural. Makieta przyjechała do Warszawy z Dolnego Śląska, by na Zimowym Narodowym popromować bogatą ofertę turystyczną tego regionu.

Makieta „Kolejkowo”

„Kolejkowo” nie będzie jedyną atrakcją przedświątecznego weekendu na Zimowym Narodowym. W piątkowy i sobotni wieczór po raz kolejny wystartuje „Disco Lodowisko z 4FUN.TV”, podczas którego będzie można wygrać super nagrody, m.in. skok na bungee, jazdę samochodem Ferrari czy lot w tunelu aerodynamicznym.

Akademia Surfingu i Deskorolki

W sobotę, 15 grudnia, Skatepark Zimowego Narodowego zaprasza na Finał Warszawskiej Ligii Deskorolki organizowany przez szkółkę ROLLSCHOOL, który wystartuje już o 9:30. Przez cały weekend Akademia Surfingu i Deskorolki poprowadzi otwarte szkolenia, w strefie -2, gdzie będzie można pojeździć na deskorolce oraz na deskach Surf Skate na specjalnych przeszkodach oraz na sztucznej fali. Szkolenia i warsztaty będą tego dnia prowadzone przez instruktorów nieodpłatnie. Szczegóły i zapisy na profilu facebookowym Akademii Surfingu i Deskorolki.

Plac zabaw dla dzieci

Wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją sprawność fizyczną, skonsultować się z dietetykiem lub fizjoterapeutą, organizatorzy zapraszają do nowo powstałej strefy MultiSport Lab, gdzie można skorzystać z takich atrakcji jak ćwiczenia w wirtualnym świecie (VR), z urządzenia TRX MAPS, czy przeanalizować wady postawy. W MultiSport Lab czekają też atrakcje dla dzieci.

Przez cały weekend na Zimowym Narodowym będzie można pojeździć na łyżwach, zjechać z górki lodowej, pokręcić się na bumper cars, karuzeli, albo pograć w curling. Na najmłodszych w sobotę i niedzielę czekają „Poranki dla dzieci”, czyli nauka jazdy na łyżwach połączona z zabawą.

Dane kontaktowe

PGE Narodowy
al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1, Warszawa
22 295 98 76
Strona www
Instagram
Facebook