Aktualności

STACJA MUZEUM. V WARSZAWSKA WYSTAWA MAKIETY KOLEJOWEJ

Cały przekrój taboru kolejowego, głównie w barwach PKP z okresu powojennego oraz moduły z trzema stacjami i przystankiem osobowym z ładownią będzie można podziwiać podczas V Warszawskiej Wystawy Makiety Kolejowej. Edycję TT współorganizuje Grupa Modelarzy Kolejowych TT SILESIA. Ekspozycja będzie prezentowana w Sali Lustrzanej Stacji Muzeum przy ul. Towarowej 3 w Warszawie od 4 do 6 czerwca.

W piątek 4 czerwca prezentowany będzie tabor z III epoki modelarskiej, czyli ery parowozów.
W sobotę 5 czerwca zaprezentowany zostanie już nowszy tabor, z lokomotywami spalinowymi i elektrycznymi z IV epoki, czyli lat 70 i 80.
W niedzielę 6 czerwca na makiecie zrobi się kolorowo za sprawą taboru z V epoki, czyli przełomu wieku XX i XXI.

Wydarzeniem towarzyszącym będą warsztaty modelarskie, odbywające się równolegle do wystawy makiety. Warsztaty są dodatkowo płatne 20 zł/osoby.

Dodatkową atrakcją będą darmowe zajęcia dla dzieci w ramach akcji „Kolejowe ABC”, prowadzone przez Urząd Transportu Kolejowego. Zajęcia odbędą się na peronie Stacji Muzeum w sobotę 5 czerwca o godz. 12:00. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod adresem mailowym: promocja@stacjamuzeum.pl

Wystawa będzie otwarta w godz. 9:00-19:00 (4-5 czerwca) i 10:00-16:00 (6 czerwca).

Bilety: dorośli – 14 zł, dzieci i młodzież – 7 zł. Dzieci do lat 7 – wstęp wolny. Bilet wstępu na makietę jest jednocześnie biletem wstępu do muzeum.

Bilety do nabycia na: www.bit.ly/VWystawaTT2021

Strona organizatora: www.stacjamuzeum.pl

Organizatorzy: Stacja Muzeum, TT Silesia

ZOBACZ TEŻ:
MUZEUM KOLEI W WARSZAWIE I SOCHACZEWIE

Facebook