NAD WODĄPLAŻE I KĄPIELISKA

PLAŻA W SEROCKU I BIAŁA FLOTA

Plaża w Serocku, to jedno z najciekawszych miejsc na Mazowszu, które warto odwiedzić szczególnie w sezonie letnim. Molo, przystań i zaplecze sanitarne to część atrakcji i udogodnień. Dodajmy do tego położenie w centrum miasta oraz regularne rejsy wakacyjne statku turystycznego z Warszawy do Serocka (wznowione po rocznej przerwie spowodowanej pandemią) i otrzymamy letni hit na całodzienne wycieczki.

Piaszczysta plaża z zapleczem

Plaża w Serocku położona jest w pobliżu rynku (przy którym zmotoryzowani znajdą miejsca parkingowe) i połączona Bulwarem Nadnarwiańskim ciągnącym się wzdłuż Narwi – idealnym miejscem na spacery solo, z dziećmi lub psem.

fot. UM Serock

Kąpiel w Narwi na wysokości plaży możliwa jest od końca czerwca do końca sierpnia. Nad bezpieczeństwem na kąpielisku czuwają ratownicy, którzy pełnią dyżur w godzinach 10.00-18.00.

Tuż przy wejściu na plażę stoi budynek z toaletami i przebieralniami, a w sąsiedztwie jest także kilka lokali gastronomicznych. A na plaży znajdziemy również budkę z kanapkami, goframi i lodami.

Plaża w Serocku jest piaszczysta – to idealne miejsce dla najmłodszych, którzy lubią zabawę wodą i foremkami oraz dla dzieci w każdy wieku uwielbiających budowanie zamków z piasku. Podczas przerw w kopaniu i konstruowaniu można skorzystać z wodnego placu zabaw z bezpieczną, antypoślizgową nawierzchnią i ścieżką edukacyjną.

W sezonie letnim miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą pograć w siatkówkę i koszykówkę na specjalnie w tym celu przygotowanych boiskach. Nie brakuje też stołów do szachów, tenisa i ping-ponga oraz plenerowej siłowni. W wypożyczalni sprzętu wodnego można wynająć rowery i garbusy, czyli łódki z silnikiem. Ci, którzy wolą się opalać lub czytać, mogą wypożyczyć leżak.

Rejsy po Narwi, Zegrzu i z Warszawy

Niedaleko plaży znajduje się molo, z którego ruszają rejsy statkiem Albatros po Narwi i Jeziorze Zegrzyńskim. W tym roku organizowane są one od 5 czerwca do 5 września, w soboty, niedziele i święta o godz. 11, 12 i 13. Ceny biletów: 20 zł (normalny), 15 zł (ulgowy), 10 zł (seniorzy). Bilety sprzedawane są bezpośrednio przez rejsem.

Wróciły też, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, kursy statku wycieczkowego z Warszawy do Serocka. Od 3 lipca do 26 września w soboty i niedziele statek Zefir wypływa o 9.00 z przystani na Żeraniu i kanałem oraz przez Zalew Zegrzyński dociera do Serocka. Tam cumuje przez dwie godziny, które pasażerowie mogą poświęcić na plażowanie lub zwiedzanie, a potem wraca do Warszawy i przybija do brzegu ok. godz. 18.00. Bilet normalny – 36 zł, ulgowy – 18 zł. Bilety można kupić na stronie internetowej www.bilety24.pl oraz w Punkcie Obsługi Pasażerów przy stacji metra Dworzec Wileński w piątki w godz. 15-18 i w soboty w godz. 8-11.
Dojazd na przystań na Żeraniu: autobusami linii 126, 705, 735 i 736 do przystanku Cementownia (na żądanie) lub pociągami SKM linii S3 i Kolei Mazowieckich linii R9 do przystanku Warszawa Żerań (około 300 metrów od przystani).

ZOBACZ TEŻ:
Z ROWEREM NA KATAMARAN

Ponadto od początku czerwca do końca sierpnia w soboty, niedziele i święta, co godzinę między godz. 9 i 17 z molo kursują katamarany na trasie Serock – Cupel – Arciechów. Ich atutem jest to, że zabierają na pokład także rowerzystów. Przeprawa na dzikie plaże na wysokości przełomu Narwi i Bugu jest bezpłatna.

Poszukiwacza adrenaliny mogą wypożyczyć kajaki lub łodzie kanu w punkcie przy ulicy Niska 27 (możliwość pozostawienia samochodu). Trasa wyprawy rzecznej wiedzie do Krasnosielca na rzece Orzyc (60 km), jeśli jednak dysponujemy mniejszą ilością czasu równie dobrze można wybrać się na rejs po Narwi w pobliżu Jeziora Zegrzyńskiego, robiąc sobie przerwę na piknik na wspomnianych już wyżej dzikich plażach Cupel i Arciechów.

Odpoczywając w Serocku warto wybrać się z wizytą do Izby Pamięci i Tradycji Rybackich (ul. świętego Wojciecha 1). W tym jedynym w swoim multimedialnym rodzaju muzeum można poznać historię Serocka dzięki prezentowanym tam kopiom przedmiotów znalezionych w miejscu średniowiecznego grodziska. Wśród nich jest na przykład średniowieczna łódź i model tratwy flisackiej. Izba czynna jest w środy, czwartki – 10:00-15:00 oraz piątki, soboty, niedziele – 11.30-17.30. Wstęp bezpłatny.

ZOBACZ TEŻ:
JEZIORO ZEGRZYŃSKIE – MARINA W PORANNEJ MGLE
ROWEREM DOOKOŁA ZEGRZYŃSKIEGO

Facebook