AKTUALNOŚCI

PIERWSZE URODZINY SAUNY W WARSZAWSKIM PORCIE

Bezpłatne saunowanie przez cały czwartek 24 listopada – taki prezent ma dla wszystkich chętnych Sauna Wisła z okazji swoich pierwszych urodzin. Sauna fińska w Porcie Czerniakowskim podbiła serca warszawianek i warszawiaków. W ciągu 6 miesięcy działania skorzystało z niej ponad 9 tys. osób. Pod koniec listopada sauna powraca po letniej przerwie.

Nowa moda na poranne saunowanie

Drewniana, dwupokładowa konstrukcja została w całości wymyślona, zaprojektowana i wybudowana w Warszawie. Wnętrze sauny wyróżnia panoramiczne okno, przez które można podziwiać okoliczną przyrodę – obszar chroniony NATURA 2000 Dolina Środkowej Wisły. Na co dzień w porcie można spotkać bobry, wydry i ptaki rzeczne. Większa część brzegów pozostała w naturalnym stanie. Z tego względu panoramiczne okno sauny zwrócone zostało właśnie na naturalny brzeg.

Sauna Wisła to projekt z ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego zrealizowany przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy. Swoją działalność zaczęła równo rok temu – 22 listopada 2021 roku. W środku mieści się maksymalnie 8 osób. Sauna ma 18,6 m² powierzchni użytkowej, a samo pomieszczenie sauny – 7 m². Do tego dochodzi toaleta, natrysk, przebieralnia i część wypoczynkowa oraz umieszczony na dachu taras.

Dzień otwarty na start

Z okazji wznowienia działalności po letniej przerwie, Sauna Wisła przygotowała dzień otwarty. W czwartek 24 listopada saunowanie przez cały dzień będzie bezpłatne. Aby skorzystać z sesji, należy dokonać wcześniejszej rezerwacji. Można to zrobić poprzez stronę saunawisla.pl, a także pod adresem mailowym info@saunawisla.pl lub pod numerem telefonu: 791 197 500.

Sauna Wisła jest najdłużej czynnym tego typu obiektem w Warszawie. Zgodnie z wypracowaną formułą sesje saunowania będą rozpoczynały się o szóstej rano i trwały do wczesnych godzin nocnych. Dzięki temu udało się wykreować w Warszawie modę na poranne saunowanie przed pracą.

– Pytaliśmy mieszkanki i mieszkańców Warszawy o wrażenia z sauny. Wiemy, co zachwyca najbardziej: wschody słońca obserwowane z wnętrza sauny. Sauna pozostaje więc z oknem zwróconym na wschód, co na pewno ucieszy wszystkie ranne ptaszki – mówi Magdalena Młochowska, dyrektorka koordynatorka ds. Zielonej Warszawy.

Godziny bezpłatne i prywatne

W tym sezonie sauna będzie otwarta codziennie od 6.00 do 24.00. Jedna sesja to 90 minutowy pobyt w saunie i w strefie relaksu (6.00-7.30, 9.00-10.30, 12.00-13.30, 15.00-16.30, 18.00-19.30, 21.00-0.00, 22.30-0.00). Bezpłatne saunowanie będzie możliwe w środy (godz. 16.30-18.00), czwartki (godz. 6.00-7.30, 7.30-9.00, 9.00-10.30) i niedziele (godz. 7.30-9.00 i 9.00-10.30). Przy rezerwacji wszystkich wejść obowiązuje zwrotna kaucja 10 zł.

System rezerwacji bezpłatnych godzin będzie uruchamiany zawsze w niedzielę o godz. 21.00. Terminy saunowania będą pojawiać się z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

W pozostałych godzinach obowiązują wejścia indywidualne i na wyłączność. Wejście indywidualne kosztuje 45 zł (90 min) lub na wyłączność 350 zł (90 min). Aby skorzystać z sauny i wszelkich dodatkowych atrakcji, trzeba dokonać wcześniejszej rezerwacji. Po wyjściu z gorącej sauny, będzie można się schłodzić w balii z lodowatą wodą.

Morsowanie w Dzielnicy Wisła, w tle Stare Miasto i Powiśle

Coś dla morsów

Operator Sauny Wisła w najbliższych miesiącach przewidział dodatkowo sesje z saunamistrzem i zajęcia terapii oddechowej oraz usługę „Morsuj i Saunuj”, czyli sanowanie i rejs statkiem na plażę Saską połączony z zimnowodną kąpielą pod opieką ratownika medycznego i wodnego.

Miłośnicy tradycyjnej formy morsowania znajdą nad Wisłą coś dla siebie także poza sauną. Rokręca się morsowa szkółka Dzielnicy Wisła na plaży Rusałka koło ZOO, wspólne kąpiele w rzece odbywają się co niedzielę o 10.00 rano. Ostatnie morsowanie przewidziano 18 grudnia – wówczas uczestnicy szkółki spotkają się na plaży o zachodzie słońca, zażyją wspólnej kąpieli, odbiorą nagrody za udział w zajęciach i spędzą wspólny czas przy ognisku. Całości wydarzenia będzie towarzyszyły zimowy koncert plenerowy.

– Z ogromną przyjemnością obserwujemy, z jak z roku na rok wzrasta zainteresowanie zimowymi aktywnościami w Dzielnicy Wisła. Od lat niezmiennie zachęcamy warszawianki i warszawiaków nie tylko do spacerów, biegania czy jazdy na rowerze, ale również wspólnego morsowania i saunowania. To pozwala cieszyć się rzeką przez cały rok. Z dużą satysfakcją obserwuję ludzi, którzy łączą wspólne morsowanie lub wiosłowanie połączone z sesją w Saunie Wisła – zachęca Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta ds. Wisły.

Wszelkie aktywności w Dzielnicy Wisła można śledzić na Facebooku.

Facebook