Aktualności

ŚWIĄTECZNE JARMARKI W WARSZAWIE 2022

Pierwszy świąteczny jarmark w Warszawie rozpocznie się w sobotę 26 listopada na Starym Mieście. Bazar Różyckiego szykuje na przedświąteczne weekendy garażówkę oraz rzemieślniczy jarmark. Na Ursynowie planowana jest mikołajkowa wyprzedaż garażowa. Gdzie chwytać przedświąteczny klimat i kupować bożonarodzeniowe ozdoby, smakołyki i drobne upominki?

Wielki jarmark na Podwalu

Jarmark Bożonarodzeniowy na Podwalu rusza w sobotę 26 listopada. Potrwa tradycyjnie do Trzech Króli, czyli 6 stycznia. Będzie działał od 11.00 do 20.00, a w piątki i soboty do 21.30.

Na Międzymurzu Piotra Biegańskiego (od Placu Zamkowego do ul. Wąski Dunaj) staną świąteczne stragany z wyrobami rękodzieła artystycznego i regionalnego rzemiosła. Będzie można tam znaleźć ręcznie zdobione bombki, bibeloty ze szkła, ceramikę, biżuterię, wyroby ze skóry, drewna, lnu, ciepłe szale, czapki, wełniane skarpety i rękawice, haftowane koszule, pamiątki warszawskie. Obok wystawców polskich gościć będą kupcy i rzemieślnicy z Ukrainy i Litwy.

Nie zabraknie tradycyjnych przysmaków: góralskich oscypków, świeżych i grillowanych, pajdy ze smalcem, gorących kasztanów, słodyczy takich jak pierniki, owoce w czekoladzie, gofry, lizaki oraz gorących napojów – czekolady, kawy, herbaty i grzańców. Można będzie też kupić żywe choinki.

Jarmark uatrakcyjnią pokazy kowalstwa artystycznego, chodzący bałwan Olaf, strefa z saniami i reniferem, z której można będzie zrobić zdjęcie z Mikołajem. Dla dzieci przewidziano też konkursy i niespodzianki. Mikołaj będzie obecny na jarmarku w weekendy i święta, a także w tygodniu w godzinach popołudniowych.

Dodatkowo na soboty 10 i 17 grudnia w godzinach 16-17 planowano występ grupy Korali – zespołu muzycznego z Ukrainy. W programie kolędy i lekcja tańca ludowego.

Garażówka Mikołajkowa na Ursynowie

Tuż przed Mikołajkami – 4 grudnia – w godz. 10.00-16.00 odbędzie się przedświąteczna Ursynowska Wyprzedaż Garażowa – jak zwykle na parkingu przy urzędzie dzielnicy (na rogu ul. Indiry Ghandi i al. KEN). Wstęp bezpłatny, zarówno dla sprzedających jak i kupujących.

Rejestracja sprzedających rozpoczyna się w piątek 25 listopada, a zakończy w momencie wyczerpania limitu miejsc. Prowadzona będzie głównie drogą elektroniczną. Należy wypełnić i podpisać Kartę Rejestracyjną, a następnie wysłać ją na adres: garazowka@ursynow.pl. Więcej szczegółów – w informacji na stronie dzielnicy.

Garażówka na Bazarze Różyckiego

Na niedzielę 4 grudnia zaplanowano także ostatnią tegoroczną wyprzedaż garażową na legendarnym praskim Bazarze Różyckiego. Odbędzie się ona między godziną 11:00 a 15:00 pod hasłem „Prezent z drugiej ręki”. Wejście na Bazar od ulicy Targowej 50, obok Muzeum Warszawskiej Pragi. Wstęp – zarówno dla kupujących jak i sprzedających – jest bezpłatny.

Zapisy sprzedających do udziału w każdej z garażówek będą prowadzone do piątku poprzedzającego imprezę (do wyczerpania limitu miejsc). Należy wypełnić Kartę Rejestracyjną (załącznik do informacji na stronie ZPTP) i przesłać ją na adres sekretariat.zptp@um.warszawa.pl lub złożyć osobiście w siedzibie Zarządu Praskich Terenów Publicznych m.st. Warszawy przy ul. Burdzińskiego 7 (w dni powszednie w godz. 8.00-15.00). Więcej informacji pod numerem telefonu 22 277 46 00.

Jarmark na Różycu

10 i 11 grudnia na Bazarze Różyckiego odbędzie się Jarmark Świąteczny. Znajdzie się na nim około 40 stanowisk handlowych. Będzie można kupić wytwory rzemieślnicze: wyjątkowe ozdoby świąteczne, dekoracje z drewna, ceramikę czy naturalne kosmetyki.

Organizatorzy – ZPTP – zapewniają bogatą ofertę gastronomiczną. Będą gorące ziemniaki, oscypki, swojskie wędlin. Nie zabraknie również słodkości – będą owoce w czekoladzie, sękacze, pierniki, wata cukrowa, popcorn itp., także napoje – herbata zimowa, grzaniec.

Święty Mikołaj odwiedzi jarmark w niedzielę w godz. 12:00 – 16:00. Dla maluchów przewidziano też loterie fantowe oraz bezpłatną karuzelę.

Facebook