Nad wodąPlaże i kąpieliska

PARK WODNY MOCZYDŁO

Park Wodny Moczydło na warszawskiej Woli to jeden z największych w Polsce kompleksów odkrytych basenów. Za nowoczesną infrastrukturę i szeroką gamę oferowanych rozrywek chwalą go najbardziej wymagający miłośnicy kąpieli wodnych. Kąpielisko strzeżone w godzinach otwarcia.

Największą atrakcją Moczydła jest olbrzymi basen rekreacyjny dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wyposażony w gejzery wodne, ścieżkę pontonową, siatkę wspinaczkową, sztuczną rzekę i generator fal. Codziennie organizowane są w tym miejscu m.in. grupowe zajęcia zumby.

Na park składa się ponadto basen sportowy o wymiarach 50×20 metrów, brodzik dla najmłodszych i wodny plac zabaw ze zjeżdżalniami: 15-metrową multislide z 3 torami, kamikadze z otwartą rynną o wysokości niemal 8 m i ekstremalną 57-metrową anakondą.

W parku nie brakuje także atrakcji dla dzieci – brodzik o głębokości 40 cm z dwiema zjeżdżalniami, wiadrem napełnianym wodą i żółwiem do wspinaczki to najważniejsza z nich. Obok znajduje się tradycyjny plac zabaw oraz strefa dla matek z dziećmi z przewijakiem i fotelem do karmienia.

Do dyspozycji miłośników sportów grupowych jest strefa do gry w siatkówkę i piłkę plażową, a także kompleks boisk Syrenka, gdzie można pograć w koszykówkę lub piłkę nożną. Dla osób szukających spokojnego relaksu jest dużo miejsc, gdzie można opalać się lub w cieniu poczytać książkę.

fot. droneinwarsaw

Na terenie parku działają kioski i sklepiki z przekąskami; dostępne są także przebieralnie oraz szafki depozytowe (za dodatkową opłatą) i wypożyczalnia leżaków (również odpłatna).

Park Wodny Moczydło jest czynny codziennie, w godzinach 9.00-19.00.
W Parku znajduje się kilka kas biletowych: od strony ul. Górczewskiej, al. Prymasa Tysiąclecia i Parku Edwarda Szymańskiego. Bilety wstępu dostępne są również online (https://panel.eaktywni.pl/widget/1197/0).

Park jest dobrze skomunikowany: w pobliżu znajdują się przystanki autobusowe, stacja metra Młynów i stacje roweru miejskiego Veturilo. Na stojakach przy wejściach można zostawić własny rower.

Przy kompleksie basenów znajdują się dwa rozległe parki.

Pierwszy z nich to Park Moczydło z trzema stawami, ścieżkami rowerowymi, mnóstwem ławek i miejsc na zorganizowanie pikniku. Na najmłodszych czeka tam plac zabaw, a na aktywnych – siłownia plenerowa i strefa do street workoutu. Miłośnicy czytania odnajdą w parku małą, ogólnodostępną bibliotekę, gdzie można bezpłatnie wymienić się książkami. Z Kopca Moczydłowskiego można wieczorem poprzyglądać się gwiazdom ¬dzięki znajdującym się tam lunetom widokowym.

Drugim jest Park Edwarda Szymańskiego ze skate parkiem, wrotowiskiem i sprzętem do ćwiczeń; działa tam również centrum sportów ekstremalnych, które organizuje m.in. skoki na bungee. I wreszcie specjalna atrakcja: park fontann, w którym w weekendowe wieczory organizowane są pokazy multimedialne.

Facebook