AKTUALNOŚCI

PAŁAC W WILANOWIE. DARMOWY LISTOPAD W REZYDENCJACH KRÓLEWSKICH

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie po raz kolejny bierze udział w akcji „Darmowy listopad” i zaprasza gości indywidualnych na weekend darmowych atrakcji edukacyjnych w dniach 10 i 11 listopada 2018 r. W programie spacery po pałacu dla dorosłych pod hasłem tegorocznej akcji „Odzyskane dziedzictwo na stulecie niepodległości” oraz spaceru po parku zatytułowane „Ku niepodległości”.

Harmonogram oprowadzań:

Dziedzictwo odzyskane | spacery po pałacu dla dorosłych
10 listopada, godz. 10, 11, 12, 13, 14, 15
11 listopada, godz. 10, 11, 13, 15
Wiele dzieł sztuki z kolekcji muzeum wilanowskiego zaginęło w trakcie II wojny światowej. Nieliczne udało się odzyskać dzięki staraniom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz zabiegom dyplomatycznym. Spacer przybliży historię utraconych i odzyskanych dzieł z kolekcji wilanowskiej oraz kulisy pracy konserwatorów, którzy przywracają blask muzealiom przed ich ponownym udostępnieniem publiczności.

Ku niepodległości | spacery po parku dla dorosłych
10 i 11 listopada, godz. 11, 13
Uczestnicy wycieczki po parku dowiedzą się, jakie zmiany zaszły w pałacowych ogrodach w czasach, gdy właścicielami Wilanowa była rodzina Potockich. W oparciu o materiały archiwalne poznają wygląd XIX-wiecznych ogrodów Wilanowa. Odkryją z przewodnikiem pomniki i pamiątki, które służyły podtrzymywaniu narodowej tożsamości w okresie zaborów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

WAŻNE
W listopadzie wstęp na 1 i 2 trasę zwiedzania w pałacu, wejście do parku oraz do Królewskiego Ogrodu Światła są płatne.

Dane kontaktowe

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16 Warszawa, 02-958
tel. 22 5442 700
Strona www
Youtube
Instagram
Tripadvisor
Facebook