AKTUALNOŚCI

MODA NA MAZOWSZE NA 10. FORUM ROZWOJU MAZOWSZA

„Moda na Mazowsze – przyjazna naturze” – tak brzmi hasło przewodnie konferencji i warsztatów przygotowanych specjalnie na 10. Forum Rozwoju Mazowsza. Program tego szkolenia obejmuje dwa dni Forum, które odbędzie się 16 i 17 października w Centrum Konferencyjnym MsMermaid przy ul. Wioślarskiej 8 w Warszawie.

Wstęp na Forum i udział w wydarzeniach jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować. Organizatorami konferencji i warsztatów „Moda na Mazowsze – przyjazna naturze” jest trójka partnerów: Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, Mikrowyprawy oraz Fundacja na Rzecz Promocji Turystyki Aktywnej.

Moda na Mazowsze

Celem projektu Moda na Mazowsze jest zainspirowanie do spędzenia wolnego czasu i przeżycia niezapomnianych emocji właśnie na Mazowszu, w zgodzie z naturą. Pokazujemy Mazowsze bliskie i przyjazne, bezpieczne i gościnne, a przede wszystkim nieodkryte i zadziwiające.

Moda na Mazowsze to praktyczny przewodnik po Mazowszu i Warszawie, który inspiruje i informuje. Skierowany jest do osób aktywnych, ciekawych świata i szukających odpoczynku od codziennego pędu. Dostarcza gotowe przepisy na fascynujące wyprawy po regionie, zarówno dla osób wybierających aktywny wypoczynek jak i rodzin zainteresowanych historią Mazowsza lub kuchnią regionalną.

Magazyn „Moda na Mazowsze” dostarcza mnóstwo rzetelnych i praktycznych informacji na temat wydarzeń kulturalnych. Jest niezastąpiony przy planowaniu weekendowego wypadu za miasto. Moda na Mazowsze to również serwis turystyczny www.modanamazowsze.pl oraz fan page na Facebooku i Instagramie.

Podczas Forum Rozwoju Mazowsza zaprezentują się ze swoją działalnością MROT oraz jej partnerzy: Fundacja Promocji Turystyki Aktywnej i Projekt Mikrowyprawy. W trakcie 2-dniowego wydarzenia odbędzie się również 10. Forum Inicjatyw Turystycznych, a podczas niego m.in. ciekawe warsztaty związane ze zrównoważoną i odpowiedzialną turystyką.

Zapraszamy serdecznie!

PROGRAM WARSZTATÓW „ODZYSKANE Z RZEKI”

ŚRODA, 16.10.19

godz. 11.00-13.00
BUTELKA PET lub inne pojemniki plastikowe, torebki foliowe
– biżuteria – elementy do pracy dla uczestników zostaną wcześniej przygotowane ze względu na uciążliwy proces technologiczny
– wyplatanie z butelek PET pojemników, koszyczków itp.
– robienie pojemników na różne przedmioty.
Prowadzenie: Anna Lea Chojnacka

godz. 14.00-16.00
NIECHCIANE UBRANIA, TKANINY
– kwietniki z makrame (materiały: niechciane ubrania, których nie warto przekazywać dalej, kawałki tkanin, końcówki tkanin z hurtowni)
– podstawki pod garnki/kubki z korków od wina
– DODATKOWO instruktaż wykorzystania: słoików, kubków papierowych, rolek z papieru toaletowego, puszek i butelek PET
Prowadzenie: Julia Mafalda

CZWARTEK, 17.10.19

godz. 11.00-12.30
NIECHCIANE UBRANIA, TKANINY
– kwietniki z makrame (materiały: niechciane ubrania, których nie warto przekazywać dalej, kawałki tkanin, końcówki tkanin z hurtowni)
– podstawki pod garnki/kubki z korków od wina
– DODATKOWO instruktaż wykorzystania: słoików, kubków papierowych, rolek z papieru toaletowego, puszek i butelek PET
Prowadzenie: Julia Mafalda

godz. 12.30-14.00
SŁOIKI I PUSZKI
– świeczniki np. na świąteczny stół
– doniczki malowane lub zdobione techniką decoupage, które po wsypaniu ziemi i zasadzeniu ziaren staną się małym biurowym ogrodem
Prowadzenie: Anna Lea Chojnacka

PARTNERZY WYDARZENIA

Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna
Organizacja pozarządową zajmującą się promowaniem atrakcji i wspieraniem rozwoju inicjatyw turystycznych Warszawy i Mazowsza. Zrzesza samorządy, przedsiębiorstwa, instytucje kultury i organizacje pozarządowe związane z branżą turystyczną i okołoturystyczną w naszym regionie. Jest dla nich naturalną platformą wymiany wiedzy, doświadczeń, pomysłów i usług. Posiada rozbudowaną i aktualizowaną na bieżąco bazę wiedzy o ofercie regionu oraz ruchu i potencjale turystycznym w Warszawie i na Mazowszu. Wykorzystując serwisy internetowe, media społecznościowe oraz publikacje drukowane, tworzy rozbudowaną sieć dystrybucji informacji o atrakcjach i wydarzeniach, docierając do setek tysięcy turystów odwiedzających nasz region. Szczególną uwagę poświęca mieszkańcom stolicy informując ich o możliwościach wypoczynku i rekreacji w pobliżu Warszawy.

Mikrowyprawy
Bo przygoda jest wszędzie. W górach, na morzu i w mieście. Da się ją przeżyć po pracy, przed pracą albo w nocy. Nie trzeba być ani atletą, ani ryzykantem. Wystarczy rzut beretem od domu i kilka wolnych godzin”.
Łukaszem Długowskim – twórca Mikrowypraw, przekonuje, że po przygodę nie trzeba lecieć na drugi kontynent. Można przeżyć nawet pod Warszawą! Gdzie i jak to zrobić? Przyjdź, pogadaj i ruszaj w Mazowsze!

Fundacja na Rzecz Promocji Turystyki Aktywnej
Jej celem jest promocja turystyki aktywnej oraz propagowanie bezpiecznego wypoczynku i bezpiecznych podróży nie tylko turystów. Zależy im, aby w aktywne uprawianie turystyki, sportu i ruchu zaangażować jak największą część naszego społeczeństwa. Dążą to tego, by uświadomić możliwie szerokiemu gronu odbiorców, że aktywna turystyka jest dostępna dla wszystkich, jej uprawianie jest proste i szeroko dostępne. Zachęcając do aktywnej turystyki prowadzą akcje informacyjne, mające na celu ograniczanie sytuacji powodujących zagrożenia dla zdrowia czy życia.

Organizatorem Forum Rozwoju Mazowsza jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Facebook