Na campingu

KAMPEROWISKA I POLA CAMPINGOWE. BAZY WYPADOWE DLA AKTYWNYCH

Jest ich coraz więcej i są coraz lepiej zorganizowane, wyposażone w nowoczesną infrastrukturę sanitarną i techniczną, ale także w rozbudowane zaplecze dla miłośników aktywnego wypoczynku. Położone w urokliwych miejscach nad kąpieliskami w lasach i w pobliżu atrakcji turystycznych, przyciągają coraz więcej współczesnych nomadów – turystów podróżujących z własnymi wędrownymi domkami. Oto kilka najciekawszych pól kamperowych i campingowych w województwie mazowieckim, które mogą stać się wygodnymi bazami wypadowymi.

KURPIOWSKA KRAINA NAD ZALEWEM WYKROT

Kurpiowska Kraina (www.kurpiowskakraina.com.pl) to zlokalizowany nad zalewem Wykrot koło Myszyńca kompleks turystyczno-rekreacyjny z hotelem, restauracją, plażą i strzeżonym polem kamperowym z kilkunastoma parcelami.

Stanowiska kamperowe wyposażone są w przyłącza do prądu, zrzut nieczystości i dostęp do bieżącej wody. Do dyspozycji przyjezdnych są ponadto sanitariaty – prysznice z bieżącą ciepłą wodą (dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych) i toalety, a także pomieszczenie, gdzie można umyć naczynia. Przygotowanie posiłków ułatwiają wiaty piknikowe i grillowe. Teren campingu jest strzeżony i zamykany na noc.

Aktywny wypoczynek na terenie ośrodka zapewni wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz rowerów górskich, a także ścianka wspinaczkowa, korty tenisowe i boiska sportowe. Ze względu na niski stan wody zalew zapewne przypadnie do gustu rodzinom z dziećmi. Dodatkowymi atrakcjami dla najmłodszych są place zabaw oraz salka gier.

Kurpiowskie Centrum Informacji Turystycznej w Ostrołęce
ul. gen. Ludwika Bogusławskiego 18, 07-410 Ostrołęka
+48 29 764 52 32

fot. Kurpiowska Kraina

CAMPING NR 74 W KOZIENICACH

W tym sezonie jednym z ulubionych miejsc miłośników karawaningu jest Jezioro Kozienickie, gdzie na urlopowiczów czeka kozienicki Camping nr 74. To jeden z najlepszych tego typu obiektów w całym województwie, co potwierdza przyznany mu przez Polską Federację Campingu i Caravaningu tytuł „Mister Camping”.

Zlokalizowany jest przy ul. Bohaterów Studzianek 30, na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki, nad brzegiem Jeziora Kozienickiego ze strzeżonym kąpieliskiem i piaszczystą plażą. Do dyspozycji kamperowców są ujęcia wody i przyłączą do energii elektrycznej oraz sanitariaty. Wiaty umożliwiają zjedzenie posiłku lub organizację pikniku. Teren ośrodka jest stale patrolowany przez policję i ochronę.

W ośrodku można wypożyczyć sprzęt wodniacki, do dyspozycji gości są także boiska do siatkówki, korty tenisowe, siłownia plenerowa, park do street workoutu i klub bilardowy, a dla najmłodszych gości – plac zabaw i park linowy. W restauracji działającej przy pensjonacie można zjeść śniadanie lub obiad.

Punkt Informacji Turystycznej
Kozienickiego Domu Kultury im. B. Klimczuka
ul. Warszawska 29, 26-900 Kozienice
+48 611 07 50

CAMPER SYSTEM W PUŁTUSKU

Od maja 2022 na terenie Hotelu Zamek Pułtusk Dom Polonii dostępna jest strefa serwisowa dla kamperów, a nad przepływającą w jego pobliżu Narwią – kamperowisko. Camper System przy hotelu to stanowiska serwisowe, gdzie można zlać nieczystości z pojazdu, opróżnić toaletę i pobrać czystą wodę.

Osoby, które mają w planach dłuższy pobyt w mieście, mogą skorzystać z miejsc postojowych nad Narwią, gdzie dodatkowo dostępne są przyłącza do prądu oraz kubły na odpady.

Trzygwiazdkowy Hotel Zamek Pułtusk Dom Polonii, przy którym mieści się kamperowisko, to dawny zamek biskupów płockich. Można w nim zwiedzić zabytkowe wnętrza z kasztelanem zamkowym, a w Galerii Zamkowej obejrzeć prace lokalnych i polonijnych artystów.

Punkt Informacji Turystycznej w Pułtusku
przy Muzeum Regionalnym, Rynek 43, 06-100 Pułtusk
+48 23 692 51 32
informacjaturystyczna@pultusk.pl
www.pultusk.pl 

KEMPING NAD PILICĄ W WARCE

Kemping nad Pilicą (www.kemping-nad-pilica.pl) zlokalizowany jest przy ul. Nowy Zjazd 6 w Warce. Teren rekreacyjny jest ogrodzony i sąsiaduje bezpośrednio z rzeką Pilicą z widokiem na łęgi i lasy Puszczy Stromeckiej. Jedna część obiektu przeznaczona jest dla osób podróżujących kamperami lub z przyczepami campingowymi, druga – dla turystów zmotoryzowanych z własnymi namiotami.

Dla kamperowców przygotowano 80 stanowisk z przyłączami elektrycznymi. Urlopowicze mogą korzystać z sanitariatów, aneksów kuchennych, zmywalni naczyń oraz świetlicy. Są tam także specjalne miejsca na rozpalenie ogniska i grilla, a także bar serwujący proste dania, kawę i napoje.

W ciągu dnia można odpoczywać na plaży lub spacerować wzdłuż Pilicy ścieżką z tablicami edukacyjnymi. W sąsiedztwie kempingu znajduje się miejskie centrum rekreacyjno-sportowe z kortami tenisowymi oraz boiskami do gry w piłkę nożną i siatkową oraz badmintona, a także stołami do ping ponga. Wśród atrakcji dla rodzin z dziećmi jest plac zabaw dla dzieci, tyrolka, trampolina oraz zagroda z owcami i kucykami.

Można też skorzystać z wypożyczalni kajaków (www.splywykajakowe.net), którymi można wybrać się na spływ po Pilicy. Istnieje też możliwość organizacji spływów połączonych z zawodami sportowymi, ogniskiem i biesiadą. Wśród rodzin z dziećmi najpopularniejsza jest 4-kilometrowa trasa Niemojewice – Warka, a osoby dysponujące większą ilością czasu mogą zdecydować się na spływy kilkugodzinne lub całodniowe.

Kemping nad Pilicą
ul. Nowy Zjazd 6, 05-660 Warka
informacja i rezerwacje:
+48 503 190 003, +48 504 047 895
splywykajakowe.warka@interia.pl

WARSZAWA WOK

Kamperem na zwiedzanie stolicy i okolic? Nic trudnego! Wszystko dzięki położonemu w leśnym otoczeniu kameralnemu ośrodkowi wypoczynkowemu Camping Motel WOK, który jest dobrze skomunikowany z centrum Warszawy.

Camping Motel WOK (www.campingwok.warszawa.pl), który przez Polską Federację Campingu i Caravaningu uznawany jest za jeden z najlepszych tego typu obiektów w stolicy, położony jest przy ulicy Odrębnej 16 w warszawskim Wawrze. Dzięki ciągnącemu się w pobliżu Wałowi Miedzeszyńskiemu w kilkanaście minut można dotrzeć do centralnych dzielnic miasta – także komunikacją miejską.

Parcele kamperowe są utwardzone i wyposażone w przyłącza elektryczne oraz punkty zrzutu nieczystości, a także źródła poboru bieżącej wody. Na miejscu są też: klimatyzowany bar serwujący dania obiadowe i napoje, łazienki z ciepłą wodą, mała pralnia wyposażona w pralkę, suszarkę, żelazko i deskę do prasowania oraz ogródek z kuchnią i grillem, a także niewielki plac zabaw dla dzieci. Miejsce przyjazne jest zwierzętom domowym. Teren campingu jest grodzony i strzeżony, a w nocy dodatkowo oświetlony.

Camping Motel WOK
ul. Odrębna 16, 04-867 Warszawa
+48 22 612-79-51
wok@campingwok.warszawa.pl
www.campingwok.warszawa.pl

Facebook