Aktualności

KAJAK CZY PONTON? ZIMOWY SPŁYW WKRĄ

To dopiero przygoda – zimowy spływ kajakiem lub pontonem, do którego można wyskoczyć przed południem, powiosłować 2-3 godziny i zakończyć eskapadę pieczeniem kiełbasek na ognisku! To naprawdę jest możliwe i dość proste – wystarczy uzgodnić termin i dojechać do Borkowa nad Wkrą (56 km od Warszawy), miejsca startu spływu. Meta – Śniadówko, czyli na wyczynowców czeka trasa licząca 8 km.

miniprzewodnik do pobrania (pdf)

Pięknie i bezpiecznie

Wkra leżąca na północ od Warszawy to w ostatnich latach coraz popularniejszy kierunek wypraw wodniackich na Mazowszu. Niezbyt szeroka rzeka o spokojnym nurcie, czyli stosunkowo bezpieczna, o urozmaiconych łąkowych oraz lesistych brzegach jest idealna na rekreacyjny wypad dla całej rodziny.

Oczywiście zimowa wyprawa wymaga specjalnych przygotowań. Należy pamiętać o stroju odpowiednim do warunków atmosferycznych. Obowiązkowo należy zaopatrzyć się w rękawiczki, czapkę, ciepłe skarpety i buty na grubej podeszwie, a także zapasowy strój, gdyby podczas spływu doszło do wywrotki. Z powodu pandemii w trakcie transportu obowiązkowe są, rzecz jasna, maseczka i rękawiczki, warto też zabrać płyn do dezynfekcji dłoni.

Organizatorem zimowych spływów są firma EVERAL.PL i Kajaki Dylewski. Pakiet jednodniowy (na sobotę lub niedzielę, spływy organizowane są wyłącznie w tych dniach) zawiera:
– wypożyczenie pontonu lub kajaka
– organizację ogniska (należy przywieźć własne przekąski: kiełbaski, chleb oraz termos z herbatą/kawą)
– transport z/do umówionego miejsca w okolicach Borkowa
Koszt 70 zł za osobę: min. 2 os. na kajak lub min. 4 os. na ponton.

Coś na ząb

W Śniadówku, na prawym brzegu Wkry, 300 m poniżej wiszącego mostu, znajduje się Chata nad Wkrą & Bar Koza. Serwuje w weekendy dania na wynos, m.in. różne rodzaje pierogów, gulasz, bigos, kwaśnicę i… armatnie kule dla najmłodszych!

Gdzie szukać informacji
Firma EVERAL.PL, tel. 600 011 773
Kajaki Dylewski, tel. 500 775 999

Dojazd z Warszawy
– autem do Borkowa (56 km)
– pociągiem Kolei Mazowieckich do Cieksyna (z przesiadką w Nowym Dworze Mazowieckim; 90 min), spływ rozpoczyna się 3 km na południe od stacji w miejscowości Borkowo

Zobacz też:
PONTONEM PO WKRZE
RZEKA WKRA – „MUST SEE” SEZONU

Facebook