PODRÓŻE

JULINEK PARK. RODZINNE ATRAKCJE NA SKRAJU PUSZCZY

W otulinie Puszczy Kampinoskiej, zaledwie 30 km od Warszawy, na terenie dawnej bazy cyrkowej znajduje się Julinek Park – jeden z największych w Polsce parków atrakcji dla rodzin, z ukrytym w koronach drzew parkiem linowym, ogromnym parkiem wodnym, wesołym miasteczkiem, polem do minigolfa, występami cyrkowymi na stałych arenach i wieloma innymi atrakcjami.

Julinek Park to miejsce nie tylko dla rodzin z dziećmi. Na terenie znajduje się ponad 7000 m2 przestrzeni eventowej wraz z zapleczem gastronomicznym. Jest to świetne miejsce do organizacji różnorodnych wydarzeń oraz pikników integracyjnych.

Park Wodny w Julinku

Park Wodny, jedna z najnowszych atrakcji Julinka, to pięć zjeżdżalni o łącznej długości 167 metrów, cztery kurtyny wodne i 10 wodnych armatek. Do tego kaskady, fontanny, obrotowe wiaderka i wodne koła. Otwarty w 2022 roku Park Wodny w Julinku powstał z poszanowaniem środowiska, a podczas jego budowy zastosowano wiele rozwiązań pozwalających na oszczędność wody i energii elektrycznej.

Dla najmłodszych gości przy płytszym basenie znajdują się pianki, makarony i deski, które pomagają w nauce pływania. Jest także strefa basenowa dla zaawansowanych, do głębokości nawet dwóch metrów. A także płytka niecka dla maluchów oraz spray park, czyli strefa rekreacyjna z niewielką ilością wody (kurtyny wodne, armatki, labirynty wodne), która zaprojektowana została w taki sposób, żeby korzystać z niej mogły także dzieci z ograniczoną mobilnością. Wokół kompleksu basenów dostępna jest strefa relaksu z 2000 leżaków. W bliskim sąsiedztwie jest ogromy wybór restauracji, gdzie można posilić się po atrakcjach.

Podniebny Cyrk i Duża Arena

Na rozległym terenie znajduje się największy na Mazowszu park linowy – Podniebny Cyrk. To 9 tras liczących w sumie 1486 metrów oraz 184 zaskakujących cyrkowych przeszkód o różnym stopniu trudności. Obok zlokalizowane są: ścianka wspinaczkowa, pole do minigolfa i kraina dmuchańców. Jest także klasyczne wesołe miasteczko z rollercoasterami, karuzelami i autodromem.

Na Dużej Arenie w weekendy odbywają się pokazy cyrkowe, na której występują adepci Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej oraz artyści znani z programów telewizyjnych, m.in. „Mam Talent”.

Inne udogodnienia Julinka

Julinek to jeden z największych parków rozrywki na Mazowszu. Można w nim atrakcyjnie spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi, albo wybrać to miejsce na bazę wypadową wypraw po Puszczy Kampinoskiej.

Na terenie Julinka funkcjonują:
wypożyczalnia nowoczesnego sprzętu sportowego oraz jednośladów, dzięki czemu możliwe są rodzinne wycieczki w samym sercu natury,
restauracje i liczne punkty gastronomiczne, gdzie apetyt zaspokoją potrawy kuchni włoskiej, polskiej czy amerykańskiej przygotowane wyłącznie z ekologicznych i jakościowych produktów, a także lody rzemieślnicze,
specjalna strefa grillowa, gdzie każdy znajdzie doskonały wybór klasycznych dań z grilla
obiekt noclegowy B&B Julinek Park dysponujący 60-cioma komfortowymi pokojami oraz apartamentami rodzinnymi,

Z Julinka można ruszyć na odkrywanie Puszczy Kampinoskiej jednym ze szlaków pieszych lub rowerowych. Jest tu ok. 360 km znakowanych turystycznych szlaków pieszych oraz 200 km szlaków rowerowych.

TUTAJ PRZECZYTASZ WIĘCEJ O HISTORII DAWNEJ BAZY CYRKOWEJ POD WARSZAWĄ

Bilety dostępne są online na stronie internetowej www.julinek.com.pl oraz w kasie przed wejściem do parku.

Dane kontaktowe

JULINEK PARK
Julinek Park, Julinek 1, 05-084 Leszno k/Warszawy
+48 22 611 61 09
Strona www
Instagram
Facebook