AKTUALNOŚCI

E-NOC W MUZEUM SPORTU I TURYSTYKI W WARSZAWIE

Gotowi na noc w muzeum? Kto chciałby dowiedzieć się, kim byli Żwirko i Wigura, poznać historię pochodni olimpijskich i zobaczyć, jak zgrabnie sport może się łączyć ze sztuką? Zapraszam na wirtualną wyprawę do Muzeum Sportu i Turystyki, a by dodać jej nieco smaczku i nie stracić pięknej pogody chwytanej choćby i przez otwarte okno, proponuję, by udać się tam nocą, z latarką i kłębkiem wełny, by nie zgubić się, bo czeka na nas istny labirynt – droga pełna zakrętów, zaułków i otwierających się z nagła korytarzy.

Klikamy w link do Muzeum w wersji panoramicznej i już stoimy przed głównym budynkiem.

Możemy wejść do środka i zwiedzać stałe wystawy, poznać całą historię polskiego sportu i obejrzeć ścianę jego chwały, a także zajrzeć m.in. do czytelni i… parku rzeźb.

Fascynujące związki sportu ze sztuką możemy poznać także dzięki wystawie online „Piłka nożna w sztuce polskiej” przygotowanej we Flashu. Jako pokazy slajdów funkcjonują z kolei ekspozycje „Polski plakat olimpijski i sportowy” (polecam także tym, którzy wyżej niż sport cenią sztukę plakatu – znakomity wybór prac) i „Złota Halina”, czyli opowieść o mistrzyni olimpijskiej Halinie Konopackiej. Jaka historia kryje się za tytułem „Z kortów na barykady” chyba nie muszę nikomu wyjaśniać.

Gdyby ktoś chciał dowiedzieć się czegoś więcej o samym Muzeum, może zaserwować sobie smaczną pigułę informacyjną w wersji filmowej:

Na kanale Muzeum Sportu i Turystyki na YouTube można znaleźć sporo materiałów, także edukacyjnych, np. filmowe lekcje o sporcie w antycznej Grecji czy historię pochodni olimpijskich lub dokumenty o Żwirce i Wigurze oraz Bronisławie Czechu.

Poza klasycznymi zasobami muzealnymi, na stronach i profilach społecznościowych MSiT można też znaleźć aktualności sportowe i felietony, a nawet zagadki i quizy.

Magdalena Walusiak

Oto poręczny podręczny przewodnik po zasobach Muzeum:

Wirtualne zwiedzanie:
muzeumsportu.waw.pl/360/

Magazyn Dyskobol:
muzeumsportu.waw.pl/muzeum/magazyn-dyskobol

Fotoplatikon:
muzeumsportu.waw.pl/zobacz/fotoplastikon

Wystawy online:
muzeumsportu.waw.pl/zobacz/wystawy-on-line

Facebook:
https://www.facebook.com/MuzeumSportuiTurystyki

YouTube:
youtube.com/channel/UCaGpXTvLI5_Oax0boPyXrnw

Twitter:
twitter.com/MuzeumSportu

Instagram:
instagram.com/muzeum_sportu_w_warszawie

 

Dane kontaktowe

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Centrum Olimpijskie im. Jana Pawła II, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, 01-531 Warszawa
22 56 03 780
Strona www
Youtube
Instagram
Facebook