Kąpielisko Miejskie nad Zalewem Muchawka jest jednym z najpopularniejszych miejsc na letni odpoczynek w okolicach Siedlec. Strzeżone przez WOPR kąpielisko znajduje się po wschodniej stronie akwenu, przy zbiegu ulic Plażowej i Okrężnej.

Główną atrakcją tego miejsca jest strzeżone kąpielisko z pomostem i piaszczysta plaża. Po zalewie można pływać na rowerach wodnych oraz łodziami i kajakami, które są udostępniane w dwóch wypożyczalniach w sąsiedztwie akwenu.

Na najmłodszych czeka plac zabaw i dmuchańce (w wybrane dni działa także wesołe miasteczko); dla starszych są boiska do gry w siatkówkę i kometki, plenerowa siłownia i strefa do street workoutu z drążkami do podciągania, drabinkami, poręczami i kółkami gimnastycznymi. Piesi i przyjezdni mogą złapać oddech na ławeczkach, a cykliści – zabezpieczyć swoje jednoślady w stojakach na rowery.

W sezonie letnim działa budka z małą gastronomią i lodami; są także wyznaczone specjalne miejsca do grillowania i do spożywania posiłków pod parasolami. Plażowicze mają dostęp do toalety i wydzielonej kabiny prysznicowej.

Opiekunem akwenu jest koło wędkarskie, która dba także o regularne zarybianie zalewu. Wędkarze mogą w nim złowić leszcze, karpie, okonie, płocie, amury, sumy i szczupaki. Kilka pomostów do amatorskich połowów ryb znajduje się w zacisznej części zalewu – na skarpie grobli od strony osiedla Romanówka.

Jeżeli na wypoczynek wyruszamy z psem, możemy wybrać się z nim na położony nad zalewem trawiasty wybieg dla czworonogów z pochylnią skośną, równoważnią, oponą i poprzeczką do przeskoków. Jednym z udogodnień dla właścicieli psów są podajniki z woreczkami na psie odchody.

Osoby, które planują dłuższy pobyt nad akwenem, mogą skorzystać z noclegu w drewnianych, całorocznych domkach w ośrodku Cicha Stanica. Tuż przy nich działa restobar z codziennie zmieniającym się menu oraz pizzeria. Jest tam także wiata grillowa do spożywania posiłków na świeżym powietrzu. W weekendy na terenie stanicy organizowane są wieczory karaoke, dyskoteki i plenerowe koncerty.

ZOBACZ TEŻ:
SIEDLCE – EL GRECO, MAŁE WŁOCHY I PYSZNE JEDZENIE
SIEDLCE. NIE TYLKO EL GRECO

 

Facebook