Aktualności

XVI ZŁOTY JARMARK TUMSKI

Koncert kataryniarzy obwieści w samo południe w piątek 31 maja oficjalne otwarcie XVI Jarmarku Tumskiego w Płocku! Ponad 250 wystawców i handlarzy z całej Polski przez trzy dni będzie sprzedawało przeróżne cuda w kramach na Nowym Rynku, Starym Rynku oraz ulicach Tumskiej i Grodzkiej, a także na Placu Narutowicza.

Teren Jarmarku na Starym Mieście zostanie podzielony na cztery strefy: Kolekcjonerską, Handlową, Historyczną, gdzie będą świętowane w tym czasie Dni Historii Płocka oraz Stary Rynek ze strefą aktywności dla najmłodszych.

W tym roku przypada 100. rocznica wprowadzenia złotego do obiegu oraz w rok Druha Wacława Milke, stąd obecność w programie punktów związanych z tymi rocznicami, m.in. wystawy poświęcone naszej walucie oraz Narodowemu Bankowi Polskiemu.

Jarmark Tumski w Płocku

Drugi dzień Jarmarku, czyli sobota 1 czerwca, będzie wielkim świętem dziecięcym.
Od godz. 10 do 18 na Starym Rynku czeka na dzieci mnóstwo atrakcji. Ogromne, kolorowe dmuchańce będą dostępne całkowicie za darmo. Na specjalnych stanowiskach dzieci będą mogły nauczyć się, jak sadzić nasiona i dbać o rośliny, a także wziąć udział w warsztatach, podczas których zgłębią tajemnice działania maszyn prostych.

Więcej informacji o programie można znaleźć na plakacie oraz na stronie Jarmarku Tumskiego, a bieżące komunikaty na profilu fb.

Jarmark Tumski to plenerowa impreza kolekcjonersko–wystawiennicza i kulturalno–rozrywkowa, organizowana w Płocku od 2009 roku.

W czasie Jarmarku główne ulice Starego Miasta wypełniają stoiska kolekcjonerów i wystawców z całej Polski. Można tu kupić zarówno antyki i starocie, jak i współczesne wyroby rękodzieła artystycznego, biżuterię, minerały, wyroby regionalne, przedmioty codziennego użytku i wiele innych rzeczy. Poza kolekcjonerami i wystawcami, atmosferę Jarmarku tworzy bogaty program artystyczny, m.in. koncerty muzyczne odbywające się na kilku scenach usytuowanych na terenie Starego Miasta.
Jarmarkowi towarzyszą także Dni Historii Płocka, a strefa historyczna tętni opowieściami o przeszłości i akcjami z udziałem rekonstruktorów.

Organizatorami Jarmarku Tumskiego są Miasto Płock, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Muzeum Mazowieckie w Płocku. Ambasadorem Jarmarku Tumskiego jest Bohdan Kowalczyk.

Facebook