AKTUALNOŚCI

WEEKEND NA LUDOWO W SIEDZIBIE MAZOWSZA

Kolorowo i smacznie, regionalnie, tradycyjnie i folkowo będzie 6 i 7 kwietnia w siedzibie zespołu „Mazowsze” w Otrębusach. Podczas tego weekendu odbędzie się w Karolinie VIII Jarmark Produktów Regionalnych i Rzemiosła Artystycznego oraz innych produktów inspirowanych sztuką ludową (zwłaszcza wielkanocną). Każdy dzień zakończy wieczorny koncert „Mazowsza” zatytułowany „Kalejdoskop barw polskich”. Wstęp na jarmark jest wolny!

Już od wejścia, w foyer, będzie można poczuć ludową atmosferę świąt wielkanocnych – na gości będą czekały świeże, pachnące kwiaty, palmy oraz specjalnie przygotowane niespodzianki.

Jak co roku na jarmarku będzie można kupić u wystawców wiele produktów inspirowanych polskim folklorem i nie tylko. W tym roku do wyboru: rękodzieło artystyczne, tradycyjne wyroby, biżuteria, ceramika, haftowane obrusy, serwety na stół, rzeźby ludowe, świąteczne ręcznie wykonane ozdoby – malowane pisanki, kraszanki, stroiki, kartki, wycinanki. Nie zabraknie również regionalnych świątecznych przysmaków: mazurków, wielkanocnych bab, miodów, certyfikowanych produktów, serów z Podhala oraz ekologicznych wędlin, a także wielu innych atrakcji kulinarnych. Kto zgłodnieje podczas zakupów, może coś zjeść na miejscu.

Po jarmarku, wieczorem, rozświetlona sala widowiskowa rozbrzmiewać będzie muzyką. 6 i 7 kwietnia zespół „Mazowsze” zaprosi na koncert „Kalejdoskop barw polskich”. Artyści i maestro Jacek Boniecki poprzez muzykę, taniec oraz śpiew pokażą publiczności kilkanaście regionów Polski i zaprezentują bogactwo polskiego stylizowanego folkloru. Na scenie można będzie zobaczyć tańce narodowe, a także regionalne z autentycznymi, charakterystycznymi dla małych ojczyzn przyśpiewkami. W programie koncertu nie zabraknie najbardziej znanych mazowszańskich przebojów w wykonaniu solistów i chóru z towarzyszeniem orkiestry.

WEEKEND NA LUDOWO
VIII Jarmark Produktów Regionalnych i Rzemiosła Artystycznego
Kiedy: 6 i 7 kwietnia 2019 r. od godz. 13.00
Gdzie: siedziba zespołu „Mazowsze”, ul. Świerkowa 2, Otrębusy

NA JARMARK WSTĘP WOLNY!
Rezerwacja i sprzedaż biletów na koncerty: Kasa Biletowa Zespołu „Mazowsze” tel. 22 20 88 200 lub on-line na stronie mazowsze.waw.pl

Dane kontaktowe

Karolin - siedziba zespołu Mazowsze
Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "MAZOWSZE" im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie, ul. Świerkowa 2, 05-805 Otrębusy
tel.: +48 22 2088888, fax: +48 22 2088800
Strona www
Instagram
Facebook