Aktualności

TOP 3 PROPOZYCJI NA ZIMOWE FERIE W PŁOCKU

Zima w Płocku, fot. Urząd Miasta Płock

Formy zorganizowane i propozycje na jedną wizytę albo kilka niezależnych wizyt w tygodniu – samodzielnie lub z opiekunami, zajęcia sportowe, spacery zimowe po ZOO i warsztaty artystyczne, zimowiska w szkołach, ośrodkach kultury, sztuki i klubach sportowych – propozycji spędzenia ferii w Płocku jest sporo. Wybraliśmy trzy naszych zdaniem najciekawsze.

FERIE Z POKiS-em

KOLOR I FORMA
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty artystyczne „Wybieram sztukę”. W pracowni każdy miło spędzi czas i pozna różne techniki plastyczne. W programie zajęcia rysunkowe, malarskie, graficzne, rzeźbiarskie oraz papieroplastyka.
Pracownia Działań Twórczych POKiS, Galeria Wisła, ul. Wyszogrodzka 144, I piętro; termin: 2-8.02, godz. 13.00-14.00, zapisy pod numerem tel. 532 744 160 (9-15 od poniedziałku do piątku). Liczba miejsc jest ograniczona.

WATA 2 – WARSZTATY ANIMACJI TWÓRCZEJ
WATA 2 to warsztaty animacji poklatkowej dla młodzieży od 12 do 16 lat. Zajęcia prowadzą polskie artystki, reżyserki i animatorki filmowe. Efektem zajęć (bezpłatnych!) będą krótkometrażowe filmy animowane.
Kino za Rogiem, ul. Jakubowskiego 10.
Więcej informacji, m.in. regulamin i wzór deklaracji

SZTUKA I TANIEC
Zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat łączące warsztaty plastyczne z nauką tańców hip hop i break dance. W programie: zajęcia rysunkowe, malarskie, papieroplastyka, techniki graficzne takie jak: kolografia i monotypia oraz nauka tańców hip hop i break dance. Poprowadzą je: Anna Liśkiewicz (plastyka) i Zbigniew
Góral (hip hop, break dance).
POKiS, ul. Jakubowskiego 10

FERIE W ZOO

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku ma dwie ciekawe propozycje dla młodych ludzi spędzających zimowe ferie w mieście: można skorzystać z oferty zajęć, które odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku (i każdego dnia są to inne zajęcia!) lub spacery specjalnie opracowaną zimową trasą. Można też skorzystać z obu propozycji i lepiej poznać świat zwierząt oraz ludzi – pracujących w ZOO i odwiedzających placówkę w czasie ferii.
Więcej informacji:
– zajęcia o zwierzętach
– Trasa Zimowego Zwiedzania

SEKRETY DAWNEGO PŁOCKA – ZAJĘCIA W MUZEUM MAZOWIECKIM

Zajęcia mają charakter zimowiska w dwóch turach: od 28.01 do 1.02 oraz od 4.02 do 8.02. Uczestnicy mogą w trakcie zajęć lepiej poznać Płock z przełomów XIX i XX wieku, dowiedzieć się, jak wyglądało życie codzienne ówczesnych mieszkańców, jakie ważne miejsca z tamtego czasu zniknęły z mapy miasta, poznać kulturę mniejszości żydowskiej zamieszkującej Płock, a całość nanieść na planszę i stworzyć własną grę planszową.
Dodatkowo zaplanowane są atrakcje, takie jak kino czy warsztaty Słodko zakręcone. Spotkania podzielone są na dwa turnusy: 28.01 – 1.02 oraz 4.02 – 8.02, zajęcia będą trwały od godziny 10.00 do 14.30. Koszt: 50 zł, zapisy – tel. 24 364 70 83.
Muzeum Mazowieckie w Płocku, ul. Tumska 8

Facebook