Szok termiczny po skoku do wody? To nie tutaj – woda w basenach termalnych w Mszczonowie ma od 30 do 34 stopni C. Nie ma też mowy o nudzie: kiedy zostanie zaspokojony pierwszy apetyt na brykanie w basenach, korzystanie z jacuzzi i dysz do hydromasażu karku, można skorzystać z wielu innych atrakcji. Termy Mszczonów to dobra opcja na rodzinny weekend, a nawet na nieco dłuższy wakacyjny pobyt. I nie trzeba jechać daleko – Mszczonów leży zaledwie 45 km od stolicy, przy trasie z Warszawy do Rawy Mazowieckiej.

Zdrowo i bezpiecznie

Słodka woda termalna o temperaturze 32-34°C trafia do dwóch mszczonowskich basenów z głębokości 1602, 5 m. Z bogatej w minerały (głównie wodorowęglany wapnia i magnez) wody można też korzystać w wannach jacuzzi. Jeśli ktoś chce poszaleć w wodzie, może skorzystać z zewnętrznego basenu rekreacyjnego ze zjeżdżalniami oraz sztuczną rzeką. Jego przystępna głębokość (maksymalnie 1,40 m) oraz wysoka temperatura wody (28-32°C) sprawiają, że jest to idealny basen do rodzinnych zabaw, również dla osób, które nie potrafią pływać. Maluchy mogą do woli taplać się w brodziku z minizjeżdżalnią i fontannami, a na amatorów wyczynowego pływania czeka basen sportowy.

Moczenie się w wodzie nie jest jedyną możliwością dbania o zdrowie i kondycję, z jakiej można korzystać w mszczonowskich termach. Suche sauny pomagają oczyścić ciało z toksyn, a grota solna pozwala skorzystać z relaksu i inhalacji. Trzy boiska do siatkówki i siłownia na świeżym powietrzu dają możliwość aktywnego spędzania czasu. Najmłodsi mają do dyspozycji duży plac zabaw i trawiastą plażę.

Termy Mszczonów

Atrakcje turystyczne w okolicy

Po pierwszych seansach w wodzie termalnej zniknęły bóle mięśni i stawów, a krew zaczęła szybciej krążyć? Świetnie, to dobry moment, by skorzystać z wypożyczalni rowerów (bezpłatnie!) lub sięgnąć po kijki do nordic walking. Albo wskoczyć w buty do biegania lub pieszych wędrówek i wyruszyć na zwiedzanie okolicy.

Warto, bo znajduje się w tym rejonie kilka ciekawych tras rowerowych, atrakcyjnych również dla biegaczy i piechurów. Piękno mazowieckich krajobrazów można do woli podziwiać w naturze lub… na obrazach Józefa Chełmońskiego. W pobliskich Radziejowicach, do których można dotrzeć z term nawet spacerem, znajduje się piękny zabytkowy zespół parkowo-pałacowy z największą w Polsce stałą galerią malarstwa twórcy „Babiego lata”. Co roku w otoczeniu pałacu odbywają się koncerty Letniego Festiwalu im. Jerzego Waldorffa. Świetna okazja, by posłuchać z dziećmi na przykład utworów Moniuszki czy Czajkowskiego w ciekawych interpretacjach.

Termy Mszczonów: www.termy-mszczonow.eu
Pałac w Radziejowicach: palacradziejowice.pl

INFORMACJE DLA CARAVANINGOWCÓW

Rekomendujemy na postój niestrzeżony parking Kompleksu Basenów Termalnych czynny od 8.00 do 21.30. Na parkingu znajduje się 6 bezpłatnych stanowisk do obsługi kamperów (więcej informacji).

– dostęp do prądu: TAK
– zatankowanie wody: TAK
– zrzut szarej wody: TAK
– toaleta ogólnodostępna: TAK – w budynku głównym Kompleksu Basenów Termalnych od 9.00 do 21.00

Zdjęcia z akcji #KamperemPoMazowszu mają na celu promocję atrakcji turystycznych regionu, ale część ujęć była wykonywana w miejscach na co dzień dla kamperów niedostępnych.

Dane kontaktowe

Kompleks Basenów Termalnych
ul. Warszawska 52, 96 – 320 Mszczonów
tel. 46 857 87 81
Strona www
Facebook