NAD WODĄPLAŻE I KĄPIELISKA

PŁYWALNIA W PARKU SZCZĘŚLIWICKIM

Pływalnie odkryte pomiędzy ulicą Włodarzewską a Drawską w warszawskim Parku Szczęśliwickim to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w stolicy dla miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu. Sam park, który liczy ponad 30 hektarów, idealnie zadaje się na spacery, nordic walking i pikniki. Wyjątkowym atutem tego miejsca jest działający na Górce Szczęśliwickiej stok narciarski.

Kąpielisko

Do dyspozycji odwiedzających szczęśliwicką pływalnię jest basen pływacki i basen rekreacyjny z hydromasażami oraz atrakcje, które przypadną do gustu rodzinom z dziećmi: zjeżdżalnia rurowa i brodzik z grzybkiem wodnym.

Nad bezpieczeństwem pływających czuwają ratownicy. Baseny otacza trawiasta plaża – idealne miejsce na opalanie, czytanie książek lub organizację pikniku.

Na terenie obiektu znajdują się przebieralnie, sanitariaty i natryski oraz szafki ubraniowe, a w sezonie letnim funkcjonuje wypożyczalnia leżaków oraz punkty gastronomiczne, w tym pizzeria, kawiarnia i lodziarnia.

W pobliżu basenów można pograć w siatkówkę lub koszykówkę, skorzystać z siłowni plenerowej lub strefy do street workoutu.

Korzystanie z basenów jest odpłatne: 22 zł – bilet normalny, 11 zł – bilet ulgowy, dzieci do 4. roku życia (pod opieką osoby dorosłej) z basenów korzystają bezpłatnie; dla większych rodzin obowiązują zniżki.

Park Szczęśliwicki

Przy Górce Szczęśliwickiej znajduje się rozbudowany plac zabaw; są tam także stoły do gry w warcaby, szachy i ping ponga. Dzięki wytyczonym alejkom park jest idealnym miejscem na przejażdżki rowerowe, spacery i sesje nordic walking.

Część terenu zajmuje rozległy staw urządzony w miejscu dawnych wyrobisk gliny. Staw jest zarybiony i dostępny dla wędkarzy. W wodach żyją m.in. karpie, szczupaki, węgorze i karasie. Po gliniance można także pływać kajakiem lub rowerem wodnym.

Całoroczny stok narciarski

Jedną z najbardziej oryginalnych atrakcji Parku Szczęśliwickiego jest całoroczny stok narciarski – to jedyny tego typu obiekt na całym Mazowszu. Z Górki Szczęśliwickiej można zjeżdżać na nartach i deskach snowboardowych, kolejką górką, a w sezonie letnim także na pontonach.

Na górce, na wysokości 152 m n.p.m. znajduje się taras widokowy, z którego rozpościera się widok na całą Warszawę. Przy ośrodku działają szkółki i kluby prowadzące lekcje nauki jazdy na nartach i snowboardzie.

Do Parku Szczęśliwickiego można dojechać tramwajem: liniami 7, 9 i 15 jadącymi z centrum (przystanek Korotyńskiego) lub autobusem: liniami 157 i 184 do pętli „Szczęśliwice”. Najbliższy parking samochodowy znajduje się przy ulicy Drawskiej 22.

Facebook